Šéf Tesly a SpaceX Elon Musk vyzval Putina na souboj. Vítěz by bral Ukrajinu

  • Elon Musk chce s Putinem bojovat o Ukrajinu, ruského prezidenta vyzval k duelu
  • V souboji jeden na jednoho by šlo o hodně – o budoucnost Ukrajiny

Americký miliardář Elon Musk vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina k souboji jeden na jednoho. Bojovat mají o Ukrajinu. Upozornila na to agentura Reuters.


Nepřehlédněte: Ukrajinec v Kyjevě vyzkoušel Muskův satelitní internet. Rychlost Starlinku je brutální


Rozdejme si to o Ukrajinu, vyzval

„Tímto vyzývám Vladimira Putina k (osobnímu) boji,“ uvedl Musk prostřednictvím sociální sítě Twitter. Aby dal jasně najevo, že výzvu myslí smrtelně vážně, napsal další tweet, který adresoval přímo ruskému prezidentovi. „Souhlasíte se soubojem,“ zeptal se ho. Muskovu snahu o duel podpořil mimo jiné kyjevský starosta a bývalý šampion boxu Vitalij Kličko. Z Kremlu žádná oficiální odpověď zatím nepřišla.

Někomu asi trochu tečou nervy

S majitelem společnosti SpaceX se ovšem dostal do křížku šéf ruské vesmírné korporace Roskosmos Dmitrij Rogozin. U něj je v posledních dnech patrné, že ztrácí nervy. Už se stihl do krve pohádat třeba s bývalým americkým astronautem Scottem Kellym, který na Twitteru otevřeně podporuje Ukrajinu a sdílí vyjádření jejího prezidenta Volodymyra Zelenského. Kellyho označil za „debila“.

Příliš shovívavý Rogozin nebyl ani k šéfovi SpaceX. Opět neudržel nervy na uzdě a amerického miliardáře označil za malého ďábla a slabocha. Musk vzal ale urážky s humorem a napsal mu, že je „tvrdý vyjednávač“ a nabídl mu deset procent z prodeje PPV (Pay par view), neboli zakoupení streamu, pokud by na souboj s Putinem došlo.

Musk stojí na Ukrajinské straně od zahájení invaze a napadené zemi ihned poskytl své satelitní terminály Starlink, které slouží jako náhrada internetových služeb v případě, že by byly zničeny ruským útokem.

Zdroj náhledové fotografie: Prateek Katyal / Unsplash

Total
13
Shares