iPhone

Šéf Applu spatřil na 354 let staré obraze iPhone. Nevěřím vlastním očím, říká s údivem

  • Na obraze z roku 1670 je prý Phone
  • Je to důkaz cestování v čase?

V posledních měsících se na internetu začaly objevovat podivné případy, kdy postavy vyobrazené na starých obrazech drží v rukou chytré telefony, o kterých se jim v té době ani nesnilo. Ačkoli realita je samozřejmě jiná, v tomto případě se ke konspiračním teoretikům připojil i současný šéf společnosti Apple Tim Cook.


Nepřehlédněte: Student nosí v hlavě celý Google. Na internetu vyhledává jen pomocí své mysli


Malba „zmátla“ i šéfa Applu Tima Cooka

Milovníci záhad a tajemna se domnívají, že našli definitivní důkaz, že cestování v čase je opravdu možné. Tvrdí, že na obraze z roku 1670 objevili jablečný smartphone. Malba zobrazuje muže, jak v ruce drží povědomý předmět, a je tak přesvědčivá, že zmátla dokonce i zatvrzelé skeptiky, včetně šéfa cupertinské společnosti Apple Tima Cooka.

Na obraze nizozemského malíře Pietera de Hoocha z roku 1670 byl objeven muž, který drží v ruce mobilní telefon. A nejedná se o ledajaký smartphone, ale rovnou prý o iPhone společnosti Apple, který se v uplynulých letech stal synonymem k chytrému telefonu.

Vzácné dílo malované olejem na plátně se nachází v nizozemském Národním muzeu umění, amsterodamském Rijksmuseu. De Hoochova scéna zachycuje ženu sedící na chodbě vedle vdovy, které posel předává záhadný předmět. Někteří návštěvníci muzea si však myslí, že psaníčko (dopis) na obraze vypadá stejně jako chytrý telefon od Applu, což je vede k úvahám, zda de Hooch, který se narodil v roce 1629, nepředpověděl budoucnost, respektive jestli necestoval časem. 

„Ve vzdáleném pravém rohu kachlové haly sedí dáma ve světle modrém saku a červené sukni. Na klíně jí leží pes; vlevo stojí větší pes. Dveřmi vpravo vchází sluha s kloboukem v ruce a drží dopis. Výjev je osvětlen z okna a z uličních dveří vlevo, před nimiž stojí dítě,“ uvádí se v popisu muzea.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Drží v ruce dopis, nebo iPhone?

Když šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook v roce 2016 během své cesty do Amsterdamu obraz spatřil, zaujal ho natolik, že poté na tiskové konferenci s humorem řekl: Vždycky jsem si myslel, že vím, kdo vynalezl iPhone, ale teď si už vůbec nejsem jistý.“

Domněnku, že umělec o mobilních telefonech věděl už v 16. století, však vyvrátili experti. Podle názvu díla se skutečně jedná o důležitý dopis, který byl adresovaný sedící dámě.

Podobný rozruch jako obraz rakouského malíře způsobilo nedávno i video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Daily MailThe Verge, LADbibleMirror

Total
0
Shares