Samsung Exynos 2300

Něco je špatně. Samsungu leží údajně ladem 50 milionů nových smartphonů

  • Ekonomická stagnace si nevybírá
  • Samsungu leží telefony ladem
  • Nové mobily se neprodávají dobře

Samsung dlouhodobě patří mezí celosvětové lídry v segmentu chytrých telefonů. Jeho portfolio je navíc opravdu rozmanité, tj. v nabídce má mobily jak naprosto základní, tak i ty ze střední, vyšší nebo prémiové třídy.

Lidi nemají peníze

Optikou prodejů navíc doposud všechno naznačovalo, že trend je jasně daný, protože: a) prognózy analytiků hovořily o menším meziročním růstu, b) Korejec má víceméně rozumnou cenotvorbu, c) u novinek dělá nárazové akce formou nejrůznějších bonusů a cashbacků.

Jenže, dobře nejspíš už bylo! Jak aktuálně avizuje Sammobile, Samsungu se u distributorů válí 50 milionů nových smartphonů. Jestliže podnik ke dnešku počítal s odbytem cca 270 milionů kusů do konce roku, výše zmíněná mrtvá zásoba představuje zhruba 18 procent.


Nepřehlédněte: Ufologové mají jasno: Na Marsu jsou mimozemšťané! Má to dokazovat fotka jeskyně s hadí hlavou a balancujícím balvanem


Samsung microLED
Zdroj: Babak, Unsplash

Samsung omezuje výrobu

Nutno podotknout, že nejde o chybu na straně Samsungu (i když zlevnit by mohl, ne?). Za současných okolností, nejen v souvislosti se stále probíhající válkou na Ukrajině, kdy raketově roste inflace na strategických trzích, moc manévrovacího prostoru nezbývá.

Management jihokorejského podniku se proto (prozatím) uchýlil k omezení celkové produkce mobilních telefonů na polovinu původního měsíčního plánu. Jestli to bude stačit? To ukáže až čas.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares