Logo společnosti Samsung

Samsung zvýšil zisk i tržby. Díky poptávce po čipech a skládacích mobilech

  • Samsung může slavit, navzdory koronaviru zvýšil zisk o 26 procent
  • Prodeje podniku táhnou čipy, obrazovky a chytré telefony

Jihokorejská společnost Samsung zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk o téměř třetinu na 12,06 bilionu wonů (8,86 miliardy eur). Výsledky překonaly odhady analytiků díky vysoké poptávce po čipech, což zvýšilo jejich ceny. Firma může být spokojená i v případě tržeb a provozního zisku, který dosáhl tříletého maxima.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 Ultra má mít přelomový displej. Samsung zaútočí na rekord


Samsung může bouchat šampaňské

Výsledky Samsungu jsou v podstatě v souladu s očekáváním analytiků. Provozní zisk korejského podniku činil 15,82 bilionu wonů a ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce se zvýšil o 28,04 %. Zisk čipové divize meziročně vzrostl o 82 procent na 10,1 bilionu wonů, a to hlavně díky vysokým cenám paměťových čipů. Celkové tržby společnosti pak vzrostly o 10,48 % na 73,98 bilionu wonů.

Samsung Galaxy Z Flip3 RECENZE
Samsung Galaxy Z Flip3 | foto: FONETECH.CZ

Po nových skládačkách se jen zaprášilo

Samsungu se dařilo i v segmentu obrazovek a smartphonů. Firma se poslední měsíce snaží zaplnit prostor vzniklý po Huawei, který ztrácí v důsledku  sankcí. Na konci srpna šly do prodeje hned dvě nové skládačky s ohebným displejem. A zájem o modely Galaxy Z Flip3 (recenze zde) a Galaxy Z Fold3 předčil veškerá očekávání i z důvodu, že Samsung u obou novinek nasadil atraktivnější cenovky než u předchůdců.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..