Samsung Galaxy S22

Samsung úmyslně šidí výkon telefonů Galaxy. Nyní slibuje důležitou aktualizaci

  • Výkon smartphonů Samsung Galaxy je záměrně snižován
  • Postiženo je deset tisíc aplikací a her, na cestě je aktualizace

Před několika dny vyšlo najevo, že společnost Samsung úmyslně snižuje výkon svých telefonů a tabletů řady Galaxy. Na vině je předinstalovaná aplikace Game Optimization Service (GOS) a v seznamu desetitisíců omezovaných aplikací najdeme třeba i Instagram, Netflix, TikTok nebo YouTube. Firma se nepříjemnost zavázala co nejdříve vyřešit a na cestě je podle všeho aktualizace softwaru, jak upozornil server The Verge.


Nepřehlédněte: Samsung záměrně zpomaluje telefony Galaxy. Na firmu se valí obří problém


Firma do Androidu přidá přepínač

Připravovaná aktualizace pro telefony a smartphony by měla uživatelům umožnit získat kontrolu nad řízením výkonu. Podobnou funkcí již disponují některé telefony konkurenčních výrobců. Obvykle se příslušný přepínač vyskytuje v sekci baterie pod označením „Režim výkonu“.

Kdy bude aktualizace dostupná?

„Vážíme si zpětné vazby, kterou dostáváme o našich produktech, a po důkladném zvážení plánujeme brzy vydat aktualizaci softwaru, aby uživatelé mohli kontrolovat výkon při spouštění herních aplikací,“ uvedl mluvčí Samsungu Kelly Yeo v prohlášení pro server The Verge a dodal: „Naší prioritou je poskytovat spotřebitelům ten nejlepší mobilní zážitek. Služba Game Optimizing Service (GOS) byla navržena tak, aby herním aplikacím pomohla dosahovat skvělého výkonu a zároveň efektivně řídit teplotu zařízení. GOS nezoptimalizuje výkon neherních aplikací.“

Nejspíš se ptáte, kdy bude aktualizace pro váš telefon nebo tablet dostupná. Samsung zatím žádné konkrétní datum nezveřejnil, ale klíčový software by mohl být k dispozici už během následujících dnů.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Đức Trịnh / Unsplash

Total
5
Shares