Samsung patentový spor

Samsung čelí žalobě! Sporný patent může mít dopad na Android i další výrobce

  • Na Samsung byla podána žaloba
  • Důvodem je patent pro měření baterie
  • Korejská značka si jej údajně “vypůjčila”

Patentové spory nejsou v dnešní době vůbec nic neobvyklého. Je však nepsaným pravidlem, že zvláště v telekomunikacích se tyto pře odehrávají téměř na denním pořádku.

A Samsung v tomto směru není žádným nováčkem. Jen za poslední dekádu si jeho právníci u soudů podávali dveře více než by se slušelo. Jak však informuje Android Central, tentokrát může jít o plošný, nikoliv individuální problém.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostane funkci, kterou budete milovat. Udělá z vás člověka bez chyb


„Zmíněný algoritmus analyzuje poměrně přesně chování uživatelů. Odvozování zbývající výdrže baterie je navíc mnohem spolehlivější, než testovací alternativy výrobců mobilních telefonů. Na základě dosavadních zjištění, máme důvod se domnívat, že ze strany společnosti Samsung došlo k porušení zákona.“

Výdrž baterie na Androidu

K. Mirza LCC, společnost poskytující patentové licence, tvrdí, že Samsung a některé další značky (Xiaomi, Google atd.) si neprávem přisvojily algoritmus pro výpočet zbývajícího stavu baterie.

Podnik žalobu podal 20. května a tvrdí, že tato široce rozšířená funkce byla ve skutečnosti vyvinuta holandskou organizací aplikovaného výzkumu TNO. Samsung byl požádán o komentář, ale zatím se na oficiální stanovisko čeká.

Zdroj náhledové fotografie: Sasun Bughdaryan, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares