Telefon, mobil

Samsung, Xiaomi nebo Google: Jaký výrobce garantuje nejdelší podporu aktualizací pro Android?

  • Jak důležité jsou aktualizace pro současné výrobce telefonů?
  • Evidentně hodně, zejména hlavní trio výrobců do toho velmi slušně šlape

Dostupnost aktualizací operačního systému Android se v poslední době stává pro celou řadu zákazníků důležitým aspektem. Dřív bylo běžné, že telefon nedostal třeba žádnou vyšší verzi Androidu, tento neduh je už naštěstí skoro pryč. Kolik updatů ale slibují největší výrobci na trhu?


Nepřehlédněte: Xiaomi HyperOS je v Česku! Aktualizaci roku můžete stahovat na těchto telefonech


Pixely od Googlu

Aktuální generace Pixel 8 nabízí dle slov výrobce 7 let aktualizací, a to jak bezpečnostních updatů, tak aktualizací systému Android jako takového. Pokud si tedy dnes koupíte Pixel 8 či 8 Pro, dosáhnete s ním až na Android 21.

Samsung Galaxy

U korejského výrobce je to trochu složitější, protože nabízí několik řad produktů. U většiny nabízí čtyři roky bezpečnostních aktualizací a 4 roky velkých updatů systémů. Týká se to posledních dvou až tří generací Galaxy S, Galaxy Z a několika modelů Galaxy A. U těch levnějších alespoň dva roky podpory Samsung nabízí vždy.

Samsung Galaxy S23 FE
Zdroj: Samsung

Xiaomi

Čínský gigant na českém trhu zjistil, že aktualizace jsou pro Evropany velmi důležité. Proto po vzoru své konkurence zavedl pětiletou podporu pro Xiaomi 13 a 13T – znamená to, že telefony dostanou čtyři velké updaty (včetně Androidu 14) a 5 let bezpečnostních záplat. U levnějších zařízení jde vždy alespoň o dva roky, minimálně rok.

Další výrobci

Kromě zmíněných začalo do aktualizací mírně šlapat i čínské Vivo, které u aktuálních modelů X100 slibuje tři velké aktualizace Androidu a 3 roky bezpečnostních záplat. Snaží se například i Motorola, která – minimálně u v tuzemsku dostupných modelů – slibuje někdy i 3 roky aktualizací a dva velké updaty Androidu.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares