Samsung Galaxy S22

Samsung ve svém nejlepším telefonu použije procesor od výrobce, kterému se všichni smáli

  • Samsung chystá velké překvapení
  • V novém Galaxy S23 se dočkáme nových procesorů
  • Jejich dodavatelem se má stát čínský MediaTek

Samsung dlouhodobě používá strategii s dvojicí rozdílných procesorů u nejvýkonnějších modelů: svých a od Qualcommu. Což je samo o sobě dost neobvyklé, ale proč ne. Situace se však může změnit s příštími modely. Společnost má u nich zvažovat nasazení čipsetu MediaTek, píše portál BusinessKorea.


Nepřehlédněte: Tuhle funkci si ve vašem telefonu Samsung Galaxy okamžitě zapněte! Výrazně prodlouží životnost baterie


Po letech velká změna

Zatím Samsung čipy od MediaTeku používal výhradně ve smartphonech nižší a střední třídy, do vlajkových modelů je nepouštěl. V tomto cenovém segmentu mají své jisté čipsety od Qualcommu a tovární Exynosy. Důvodem obratu ve firemní strategii má být velmi povedený produkt jménem Dimensity 9000. Tento čip je podle dostupných dat procesorovým králem. Bez problémů poráží procesory Snapdragon 8 Gen 1 i Exynos 2200, které jsou základem nové řady telefonů Galaxy S22.

Samsung chce pouze to nejlepší

Hovoří se o tom, že prvním modelem s procesorem MediaTek by se mohl stát Samsung Galaxy S22 FE. Vzhledem k tomu, že současný S21 FE byl představen teprve nedávno, tak dříve, než za několik měsíců, se tohoto telefonu určitě nedočkáme.

Nový S22 FE by se nicméně mohl stát jakýmsi testovacím balónkem a pokud by telefon neprovázely žádné vážnější problémy, mohl by se Samsung osmělit a přinést zásadní změny i do high-endové třídy smartphonů Galaxy S23.

V Evropě stále nenáviděný Exynos?

Zahraniční média spekulují, že by se čipy MediaTek v řadě S23 mohly objevit pouze na asijských trzích, zatímco v Evropě a na západě by vše zůstalo při starém. Tedy na nás by opět zbyl Exynos, zatímco třeba na uživatele v Jižní Koreji nebo USA výkonnější a úspornější Snapdragon.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares