Samsung Galaxy S22

To je trapas! Displej Galaxy S22 není tak úsporný, jak Samsung sliboval

 • Galaxy S22 je nová vlajková řada
 • Telefony lákají na výkon i výbavu
 • Jen displej budí menší rozpaky

Samsung je aktuálně v samotném centru veškerého dění. Může za to nová vlajková řada Galaxy S22, již představil před pár dny. Papírově jde o skvělé smartphony, které mají hodně co nabídnout. Lákají na moderní vzhled, špičkovou výbavu, prvotřídní konektivitu i velmi slibné fotoaparáty. Přesto nejsou úplně bez chyb, jak momentálně potvrzují první reakce na sociálních sítích.

Chybička se vloudila

Galaxy S22 Promo
Vlevo stará informace, vpravo nová (Zdroj: Giznmochina)

I my bychom se o ně s vámi rádi podělili, žel bohu Samsung na naši redakci tak nějak pozapomněl, takže zatím v tomto směru nemůžeme sloužit. A nyní k avizovaným chybám. První nedostatkem u telefonů Galaxy S22 a S22+ jsou kapacity baterií. Zatímco loňští předchůdci měli akumulátory 4 000 mAh, resp. 4 800 mAh, letos se nám hodnoty smrskly na 3 700 mAh, případně 4 500 mAh.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon nového Samsungu Galaxy S22


Samsung si to měl lépe pohlídat

V této souvislosti se však se objevovala tvrzení, že nemusí jít nutně o hendikep, protože oba modely měly být osazeny velmi úspornými Dynamic AMOLED 2X displeji s kmitočtem 10 až 120 hertzů. Tuto informaci ostatně potvrdil v prebriefingu i samotný Samsung. Nám to sice uniklo, ale některým zahraničním redakcím stejně jako předním influencerům rozhodně ne.

Ross Young například na Twitteru uvedl, že výrobce v tichosti pozměnil specifikace krátce poté, co byly zahájeny první předobjednávky. Marques Brownlee, jeden z nejpopulárnějších „techy“ YouTuberů dodal, že ve světle nových událostí si dělá velké obavy zejména ohledně výdrže u menšího Galaxy S22.

Total
8
Shares
6 komentářů
 1. Menší baterky jsou kvůli menším displejům.. lehká rovnice

  1. Radku, 3 700 mAh u telefonu za 20 tisíc? To je vtip, ne?

   1. Tak nesmíme zapomínat na hodně časté cashbacky. Už teď můžete mít S22 za 18 000Czk

   2. Ukažte mi stejně. Velký mobil s větší kapacitou. Iphone je stejně velký a má 3200.

 2. Mám na Z Flip3 3 300mAh a je to úplně v pohodě, nevím, co všem vadí . Tak jako tak to 90% lidí nabíjí denně.

 3. Tak teďka mají telefony 4000 baterky a víc ale taky mají displej 6,5″ a váží 200g a více. Ale pokud člověk nechce cihlu tak je s22 jediná volba nebo iphone 13 který stojí ve stejné výbavě což je Pro model o 10k víc.

Comments are closed.