Wildlife Watch

Samsung spustil projekt Wildlife Watch, telefony Galaxy S20 FE chrání africká zvířata

  • Telefony Samsung Galaxy S20 FE přenášejí nepřetržitý stream divoké zvěře z rezervace Balule
  • Živý záznam streamují 24 hodin denně a 7 dní v týdnu

Kvůli koronaviru přibývá v Africe pytláků. Mezi nejohroženější zvířata patří sloni, nosorožci i majestátní lvi. Samsung proto spustil ambiciózní projekt Wildlife Watch, který pomocí moderních technologií bojuje proti nelegálním lovcům v africké buši. Do ochrany zvířat jihokorejský výrobce nasadil chytré telefony Galaxy S20 FE, které nepřetržitě streamují obraz z rezervace Balule, což je součást slavného Krugerova národního parku v Jihoafrické republice.


Psali jsme: DxOMark: Samsung Galaxy S21 Ultra fotí skvěle, nejlepší ale není


Buďte na stráži

Na ochraně divoce žijících zvířat Samsung spolupracuje s technologickou průkopnickou organizací Africam, která v minulosti odvedla spoustu práce při zavádění moderních technologií v afrických zemích. Zaměstnanci Africam v buši na různých místech nainstalovali čtyři mobilní telefony Galaxy S20 FE, které v rezervaci Balule nepřetržitě monitorují situaci.

Staňte se virtuálním strážcem a pomozte v boji proti pytlačení

Nesmírně důležitá v celém projektu je také účast ochranářské organizace Black Mambas, která pomocí nenásilných metod potírá pytláctví, jehož výskyt v pandemické éře výrazně vzrostl – ilegální lovci využívají náhlé absence turistů.

Pokud vám není život afrických zvířat lhostejný, můžete se snadno stát virtuálním strážcem. Pokud ve streamu uvidíte nějaké zvíře, jemuž hrozí pytlácký útok, stačí otevřít webové stránky www.wildlife-watch.com a strážkyním rezervace poslat zprávu. Můžete také obrázky z fotoaparátů sdílet na sociálních sítích nebo oslovit své přátele, aby se k akci rovněž připojili. Neméně důležitá je také finanční podpora, členky týmu Black Mambas můžete podpořit v tomtom odkazu.

Živé streamy z rezervace Balule

Total
7
Shares