Samsung One UI 5.0

Samsung One UI 5.0 postavené na Androidu 13 bude ještě plynulejší. Kdy letos dorazí?

  • One UI 5.0 pomaličku klepe na dveře
  • Populární nadstavba poběží na Androidu 13

Samsung ohledně vlastní nadstavby udělal v posledních letech pořádný kus práce. Tytam jsou časy nejrůznějších TouchWizů a dalších „nedodělků“, které byly uživateli přijímány spíše vlažně.

S nástupem One UI jako by jihokorejská značka chytla pomyslný svěží vítr do plachet. A každou další iterací potvrzuje, že nad platformou opravdu přemýšlí. A ve stejném duchu by měla pokračovat i letošní pátá generace postavená na nejnovějším Androidu 13.

Beta už v létě?

Ten, jak víte, už je k mání pro vývojáře a beta testery. Obecně systém láká na celou řadu novinek, ale stále je ve fázi pokusů/omylů, takže pokud máte pouze jediný telefon, byť betu třeba i podporuje, určitě se vyplatí počkat.


Nepřehlédněte: Používáte WhatsApp? Dejte si pozor na speciální kód! Možná se vám někdo snaží ukrást účet


Galaxy S22 Ultra RECENZE
ilustrační, zdroj: FONETECH.CZ

Ale zpět k Samsungu. Proslýchá se, že ten v letošním roce šlápl více do plných a na roubování One UI 5.0 na Android 13 už pilně pracuje. Na několika zahraničních webech se dokonce objevilo info, že spuštění zkušební verze v rámci beta testingu by letos mohlo proběhnout už v červenci.

One UI 5.0 dorazí dříve

GSMArena na to konto informuje, že by se majitelé Samsung telefonů mohli hlavní aktualizace letos dočkat opravdu dříve. Nejčastěji se skloňuje termín říjen/listopad.

Z prvních dostupných nástřelů to zatím vypadá na malinko obehranou desku: Korejec zrychlí animace, vylepší prostředí a plynulost. Na výsledek jsme samozřejmě zvědaví.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
0
Shares