Překvapený muž, telefon

Samsung se Čechům vysmál do obličeje. Dostali Galaxy S24, který je horší než jinde

  • Samsung Galaxy S24 s Exynosem, nebo se Snapdragonem?
  • Zákazníci v Evropě mají k mání pouze první zmíněný
  • Ten se Snapdragonem je však prokazatelně lepší, ukázalo video

Samsung letos vybral zajímavý způsob, jak zákazníkům v Evropě, tedy i v Česku, nabídnout jak vlastní čipsety Exynos, tak oblíbený americký Snapdragon. Bohužel pro něj se ukazuje, že řešení to není ideální.


Nepřehlédněte: Kompletní přehled: Jaké telefony Samsung dostanou Android 15 a nadstavbu One UI 7?


Galaxy S24 s jinými procesory

Vlajková řada Galaxy S24 jihokorejského Samsungu je letos rozdělena do dvou částí. Tu první představují základní a zvětšený model Galaxy S24 a S24+, které se v Evropě prodávají s čipovou sadou Exynos 2400.

I v Evropě, logicky tedy i u nás, ovšem koupíte jeden model s čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, a tím je Galaxy S24 Ultra. Samsung se zkrátka rozhodl odlišit tyto telefony i výkonnostně, i když sám tvrdí, že tomu tak není a Exynos se vyrovnává Snapdragonu.

Bohužel, takto jednoduché to není. YouTube kanál Techmo vyzkoušel Galaxy S24 z Kanady (se Snapdragonem) a z Evropy (s Exynosem) a porovnal, jak se oba telefony chovají v určitých podmínkách.

Konkrétně použil oba telefony k nepřetržitému přehrávání videa, pořizování fotografií, úpravám obrázků a hraní her. Také s nimi telefonoval a testoval je v pohotovostním režimu.

Který čipset je lepší?

První, na co přišel, je to, že 5G u Snapdragonu bylo mnohem lepší a signál byl silnější, než u modelu s Exynosem, kde se stávalo, že se telefon někdy přepínal i do LTE (4G).

Exynos si také vedl hůře v testech fotoaparátu, přičemž srovnání vedle sebe ukazují vybledlé barvy, které ne vždy odpovídají barvám verze se Snapdragonem. Tady je vidět, že i když dva telefony mají shodné fotoaparáty, jde také o to, jaký čipset se stará o zpracování dat z fotoaparátu.

Nakonec to úplně nejhorší – výdrž baterie. Alespoň podle testů, které provedlo Techmo, je čip Snapdragon 8 Gen 3 úspornější a pracuje v lepších provozních teplotách. To by také mohlo vysvětlovat, proč se smartphone s Exynosem vybil mnohem dříve než model se Snapdragonem. Tomuto telefonu na konci testu stále zbývalo 17 procent energie.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: Techmo, BGR

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. No, tak slabsi signal 5G u Exynosu mely uz jine modely drive. Napr. A33 5G, i kdyz je telefon v centru Prahy preskakuje do LTE.

  2. Hodně hloupý titulek, ale svůj účel splnil.
    Nevysmál se jen Čechům, ale Evropě, když už.

  3. Rozdíl nula pro běžného zákazníka, aneb článek napsán vykouslým jablkem úplně o ho*ně

  4. Ten odborník, který je placen za takto vyblitý článek je opravdu odborník na svém místě. O tom jaký procesor bude v kterém modelu se vědělo ještě před začátkem prodeje, tak nerozumím tomuto článku, kdo se komu vysmál.

Comments are closed.