Samsung Galaxy Fold4

Samsung s křížkem po funuse? Nové skládačky unikly ještě před oficiální premiérou!

  • Samsung Galaxy Unpacked proběhne 10. srpna
  • Představí se skládací telefony, hodinky i sluchátka
  • Galaxy Flip4 a Fold4 se už stihly mihnout na veřejnosti

Galaxy Unpacked je na spadnutí! Pomyslný vrchol letošních prázdnin v rámci galapředstavení proběhne už 10. srpna. Výčet chystaných novinek je však dávno zřejmý.

Samsung půjde do plných

Dočkáme se: a) skládacích telefonů Galaxy Flip4 a Galaxy Fold4, parádních chytrých hodinek Galaxy Watch5 Pro a bezdrátových sluchátek Galaxy Buds 2 Pro.

Je docela možné, že v konečném důsledku si korejský brand schovává ještě nějaké to eso v rukávu, ale moc bych na to nesázel. To však vůbec nevadí, protože i tak je toho více než dost.


Nepřehlédněte: Co papír neprozradí. Samsung S23 Ultra bude mít dechberoucí fotoaparát i pořádnou baterii


Zdroj: Samsung

Začnu trošku od lesa. Je zajímavé, jak se výrobci obecně snaží, aby se jakákoliv novinka nedostala před premiérou na veřejnost. Přitom je to v éře internetu a sociálních sítí naprostá utopie.

Únik? Nic neobvyklého

Tím spíš, pakliže jdou úniky na vrub někoho uvnitř firmy. Mám takovou teorii, že každá značka na jednu stranu nelibě nese, když se něco takového stane, na tu druhou, co si budeme… Svým způsobem jde o slušné PR. Čím víc se o produktu mluví, tím rychleji se dostává do širšího povědomí.

A i kdyby to bylo nějak jinak, nějaké exemplární postihy nejspíš nehrozí. Kdyby ano, neinformovali bychom vás v drtivé většině o vzhledu a specifikacích třeba už s půlročním předstihem (úsměv).


Nenechte si ujít: Rekordní úlovek: Webbův teleskop vyfotil dosud nejvzdáleněji zaznamenanou hvězdu, Earendel se narodila na úsvitu vesmíru


Vezměte si třeba nové skládačky Galaxy Fold4 a Galaxy Fold4. Oficiální představení je tu sice za pár dní, ale oba smartphony už se producírují na fotkách nějakého šťastlivce.

O jednom takovém úniku informuje i populární Android Central na Twitteru. Pokud jste čekali zásadní změnu designového jazyka, budete nejspíš zklamáni.

Špičková výbava vs. kompromisy

Až na pár pomyslných kudrlinek budou oba telefony na první pohled stejné jako vloni. Galaxy Fold4 nabídne vnější 120Hz 6,2palcový a vnitřní 120Hz LTPO AMOLED displej. Hnací jednotkou bude Snapdragon 8+ Gen 1, hodí se i štědré až 1TB úložiště nebo 12 GB RAM.

Samsung Galaxy Flip4
Ilustrační / Zdroj: Samsung, TZ

Baterie s kapacitou 4 400 mAh je ale zoufale málo; zamrzí i pomalejší 25W nabíjení. No, a Galaxy Flip4? I tato stylovka láká na nejrychlejší Snapdragon, 6,7palcovou úhlopříčku a třeba inovovaný pant, který by měl vydržet jako kůň.

À propos, věděli jste, že hojně diskutovaný předěl v displeji bude letos takřka neviditelný? Mně osobně v době recenze na Galaxy Z Flip3 nedělal tento „neduh“ sebemenší problém, ale někteří rýpalové na to dost často poukazovali. Každopádně, nechme se překvapit…

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační / Samsung, TZ

Total
0
Shares