Samsung připravuje chytré hodinky a bezdrátová sluchátka, které vám změří teplotu

  • Samsung chystá chytré hodinky Galaxy Watch 5
  • Nabídnout mají měření tělesné teploty uživatele
  • Se stejnou funkcí dorazí i sluchátka Galaxy Buds

Pandemie koronaviru nutí výrobce mobilů a nositelných zařízení přicházet s funkcemi, o které by možná jinak nebyl vůbec zájem. Samsung tak do nadcházející generace hodinek Galaxy Watch použje speciální senzor, který změří tělesnou teplotu.


Nepřehlédněte: Shodili jsme webové stránky Anonymous, hlásají proruští hackeři. Jenže ve skutečnosti žádné nikdy neexistovaly


Zahoďte teploměry

Samsung podle jihokorejského deníku ETNews pracuje na chytrých hodinkách Galaxy Watch 5 a ty mají nabídnout senzor pro měření teploty svého majitele. Nepůjde o první chytré hodinky s teploměrem ve výbavě, ale jak víme, jen integrovat snímač nestačí.

Teplota kůže na zápěstí je silně ovlivněna vnějšími faktory, takže naměřené hodnoty mají k realitě často na míle daleko. Právě to je důvod, proč Samsung dosud na této funkci nijak nelpěl. Korejská publikace ale nyní uvádí, že se firmě tento problém konečně podařilo rozlousknout.

Anděl strážný vašeho zdraví

Sledování tělesné teploty se letos stává hlavním tématem v oblasti nositelné elektroniky, a to nejen kvůli pandemii koronaviru. Z tohoto důvodu Samsung testuje údajně také prototyp nových bezdrátových sluchátek Galaxy Buds a jejich nefinální vzorek má využívat infračervený senzor k monitorování teploty ušního bubínku.

Apple se také snaží o něco podobného. Wall Street Journal už vloni na podzim hlásil, že firma má zájem přidat měření teploty do svých AirPodů. Také se mluvilo o integracfi funkce do hodinek Apple Watch řady 7. Očekávání se bohužel v září při oficiálním oznámení nenaplnila.

Zdroj náhledové fotografie: Emiliano Cicero / Unsplash

Total
0
Shares