Samsung TV

Samsung opět podváděl! Tentokrát je v tom prý nevinně, věříte mu?

  • Samsung má další vroubek
  • Korejský brand znovu podváděl
  • Tentokrát jde o chytré televizory

Samsung se opět ocitl na šikmé ploše krátce poté, co byl obviněn z podvádění v TV benchmarcích. Přitom vše začalo zdánlivě nevinně. Recenzent z HDTVTest si nejprve povšiml určitých nejasností u testovaného televizoru S95B QD-OLED, ale to byla jen špička ledovce.

Lež, nebo náhoda?

Krátce poté se s podobnými problémy roztrhl pytel a většina expertů měla velmi záhy jasno: Korejský brand používá sofistikovaný algoritmus, jenž automaticky detekuje moment, kdy je testován a citelně upravuje hodnoty obrazu tak, aby se dostavily co nejlepší výsledky.


Nepřehlédněte: Máte astronomický účet za telefon? Trojan SMSFactory se schová v mobilu a pomalu tahá z lidí tisícovky


Není žádným tajemstvím, že drtivá většina předních recenzentů a certifikačních institucí analyzuje obraz v okně (v režimu 10 % obrazovky), a to je přesně ta situace, na kterou Korejec údajně spoléhá.

„Samsung prohlásil, že společnost je maximálně oddána inovacím a neustálému zlepšování, aby spotřebitelům poskytla tu nejlepší kvalitu obrazu. Pro zajištění dynamičtějšího zážitku poskytne podnik aktualizaci softwaru, která zajistí konzistentní jas obsahu HDR v širším rozsahu velikostí oken nad rámec průmyslového standardu.“

— Rasmus Larsen, FlastpanelsHD

Samsung mlží

Slovo údajně je zde na místě, protože korejská značka celou situace bagatelizuje a jakýkoliv vědomý záměr kategoricky popírá. Každopádně je fajn, že ze svého pohledu drobnou chybku opraví, přesto se nabízí otázka: Má tohle vůbec zapotřebí?!

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares