Samsung One UI 5.0

Samsung oživí své telefony už v říjnu. Jaké modely dostanou One UI 5.0 a Android 13 jako první?

  • Samsung One UI 5.0 s Androidem 13 se už testuje
  • Kdy aktualizaci oficiálně dostane i váš telefon?

Samsung už několik měsíců tvrdě maká na nové nadstavbě One UI 5.0 pro své tablety a chytré telefony. Založena bude na operačním systému Android 13 a uživatelé se pochopitelně ptají, kdy aktualizaci dostanou.


Nepřehlédněte: Kulový blesk od Samsungu. Nečekaná aktualizace míří na půl miliardu starých telefonů!


One UI 5.0 a Android 13 se blíží

Jihokorejský Samsung se z černé ovce, která na softwarovou podporu totálně kašlala, stal v posledních letech premiantem a jeho péče se dá srovnávat s tou Applu. Své telefony a tablety jihokorejský gigant včas a pravidelně aktualizuje a do vývoje uživatelského prostředí One UI investuje nemalé peníze; aby ne, když předchozí nadstavba TouchWiz stála za starou bačkoru.

Kdo dostane přednost?

Nadstavba One UI bez přehánění patří mezi ty nejlepší, které na mobilech s Androidem můžete používat. Zákazníci Samsungu tak vyhlížejí každou velkou aktualizaci s očekáváním. Podle serveru GizChina, který se odvolává na informace tipéra @RoderSuper, se první z nich mohou těšit z prostředí One UI 5.0 a Androidu 13 už 17. nebo 19. října, kdy by mělo dojít k uvolnění aktualizace pro aktuální vlajkové smartphony. Na mysli máme modely Galaxy S22, S22 a Galaxy S22 Ultra.

Co Samsung v aktualizaci přichystá?

Vzhledem k tomu, že do vydání zbývají ještě necelé dva měsíce, má Samsung stále dost času, aby prostředí dokonale optimalizoval a zcela očistil od chyb. A na co že se můžete těšit? Korejští vývojáři u aktualizace vyzdvihují zejména customizaci prostředí, vrstvené widgety, které na domovských obrazovkách smartphonů ušetří místo nebo přepracovanou nabídku pro úpravu zvuků a vibrací.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, zdroj: GizChina, Twitter

Total
0
Shares