Telefon, akce

Kulový blesk od Samsungu. Nečekaná aktualizace míří na půl miliardu starých telefonů!

  • Akce, která nemá v android světě obdoby
  • Samsung naráz aktualizuje 500 milionů telefonů

Před několika týdny se objevila informace, že Samsung připravuje aktualizaci pro své staré telefony řady Galaxy S, která opraví problémy s fixací GPS. A skutečně, po modelech Galaxy S7 a S8 přišly teď na řadu další smartphony. Klíčový update míří na půl miliardu zařízení.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


Samsung aktualizuje 500 milionů smartphonů

Samsung se z černé ovce, která na softwarovou podporu totálně kašlala, stal v posledních letech premiantem a jeho péče se dá srovnávat s tou Applu. Své smartphony a tablety jihokorejský gigant včas a pravidelně aktualizuje a do vývoje uživatelského prostředí One UI firma investuje nemalé peníze.

Před týdnem společnost poslala update na staré top modely Galaxy S7 a Galaxy S8, které již běžně aktualizace nedostávají a někteří majitelé nechápali, co se to děje. V posledních hodinách Samsung překvapil další uživatele.

Software s opravou GPS fixace rozeslal na ostatní smartphony, a že těch se v průběhu let prodalo. Dostupnost aktualizace hlásí např. majitelé modelů Galaxy Alpha, Galaxy S5 Neo, Galaxy S6, Galaxy Note8 nebo Galaxy A7 (2018).

Samsung Galaxy S21
Zdroj: FONETECH.CZ

Akce, která nemá obdoby

Nizozemský server Galaxy Club počítal a dostal se k číslu 500 milionů. Tolik smartphonů Samsung aktuálně aktualizuje. Firmware ve většině případů opravuje pouze GPS, ale např. u modelu Galaxy S6 je uvedeno i vylepšení stability a výkonu.

Pokud z nějakého důvodu starý telefon Galaxy stále používáte, přejděte do Nastavení a ověřte, zda na vás nečeká příjemné překvapení.

Zdroj náhledové fotografie: Pexels / Pixabay, zdroj: Galaxy Club

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. No, to je terno. Proč ne aktualizace skvělého SGS-6, kterej měl teploměr, tlakoměr a infra? U těch dalších je to ale taky na nic, protože jim brzy chcípne baterie. ;o/

Comments are closed.