Nabíječka xiaomi

Špatný vtip! Samsung odstraní nabíječku z balení i u levných telefonů

  • Předloni s tím začal Apple
  • Z chybějící nabíječky se stává trend
  • Samsung prý „podojí“ i levné telefony

Chybějící nabíječka v balení nového telefonu? Žádný problém. To, co začal před dvěma lety Apple (a že se mu někteří smáli), obšlehli i druzí. Vloni to z androidové konkurence zkoušelo – tuším – Xiaomi, každopádně Samsung to dotáhl do konce. Vlajková řada Galaxy S21 se musela obejít bez dobíjecího adaptéru a stejný osud potkal i letošní Galaxy S22 včetně fanouškovského Galaxy S21 FE (recenze).

Nabíječka? Bejvávalo

Akcentovat zelenou politiku je na místě. V tomto směru tu snahu výrobcům nelze zazlívat. Ale! V kontextu oceánů plných PETek, zamořeného ovzduší a celé plejády dalších nesmyslů to zní zvláštně. Proč? Přirovnal bych to k ukázkové, byť bizarní situaci. Kousek od místa, kde poctivec čistí potok od smetí, si jiný dobroděj v klidu a pohodě umyje auto.

Nehledě na to, že takový Samsung sice zbavil adaptérů vlajkové modely, ale u těch nevlajkových, kterých stoprocentně prodává víc, je nechává vesele dál. Nebo ne?


Nepřehlédněte: Na Rusko si kvůli Ukrajině došlápli Google, Facebook i Twitter


Samsung Galaxy S22 Ultra
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Aktuálně populární server Sammobile informuje, že podobnou razii korejský podnik chystá i u levných telefonů. Sice dosud oficiálně nic nepadlo, ale mělo by se to týkat smartphonů Galaxy A13, A23 nebo M23 a M33.

Nabíječky nepotřebujete

Pravda, leč jen částečně. Značky argumentují tím, že uživatelé nepotřebují nutně nový adaptér, vystačí si s nějakým starším. Navíc spousta lidí rychlost nabíjení neřeší. Nesouhlasím. Je to relativní argument. Dost mladých to právě řeší. Nehledě na to, že už kvůli možným komplikacím (reklamace) musíte mít přece originální nabíječku. Ne vždy takovou máte v šuplíku.

Takže co? Takže si ji kolikrát raději koupíte. Mobilní brandy si sice mnou ruce, jak šetří životní prostředí, ale v konečném důsledku je to ve stylu střílení špuntovkou proti jedoucímu vlaku = efekt nulový. Určitě je super být zelený, ale přitlačil bych jinde.

Zdroj náhledové fotografie: Rebecca Aldama / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares