Samsung

Samsung očekává skvělé finanční výsledky, díky vysokým cenám čipů

  • Samsung díky poptávce po čipech zvýšil čtvrtletní zisk předběžně o 53 %
  • Analytici předpovídají pokles prodeje chytrých telefonů

Samsung vydal zprávu, ve které předpovídá, že jeho provozní zisk ve druhém čtvrtletí stoupne o více než 50 procent díky poptávce po čipech a zvýšení jejich cen, a také obnovení provozu v klíčové továrně v USA.


Psali jsme: Samsung Galaxy Watch4: podívejte se na 360stupňové rendery


Největší světový výrobce chytrých telefonů očekává za duben až červen letošního roku nárůst provozního zisku o 53 procent na 12,5 bilionu wonů (9,32 miliardy eur) z 8,15 bilionu wonů před rokem. Zisk má být nejvyšší od druhého čtvrtletí 2018. Výnosy koncernu stoupnou o 19 procent na 63 bilionu wonů.

Galaxy S21
Galaxy S21 | foto: Samsung

Výsledky Samsungu táhne home office

Pandemie koronaviru otřásla globální ekonomikou a díky rozmachu práce a studia z domova se zvýšila poptávka po výpočetní technice a další elektronice, která využívá čipy, a to včetně domácích spotřebičů. Díky tomu má zisk čipové divize Samsungu vrůst nejméně o pětinu. Podle analytiků ceny paměťových čipů DRAM ve druhém čtvrtletí vzrostly o 27 procent a budou růst i v následujících čtvrtletích, což prodraží chystané produkty.

Horší prodeje Galaxy S21?

Právě vysoké ceny čipů pomohly vykompenzovat mezičtvrtletní pokles odbytu chytrých telefonů, jejichž prodej se v důsledku omezení v řadě zemí během druhého kvartálu snížil údajně na 59 milionů ze 76 milionů kusů v prvním čtvrtletí.

Samsung v předběžné zprávě nakonec také uvedl, že se mu již podařilo stabilizovat výrobu polovodičů v továrně v americkém Texasu, kterou na konci loňského roku narušily silní zimní bouře.

Total
0
Shares