Samsung má dokonalou microSD kartu: je nezničitelná a vydrží fungovat navždy

  • Samsung PRO Endurance vydrží nepřetržitě zapisovat až 16 let
  • Navíc obstojí v extrémních podmínkách a má velmi slušné přenosové rychlosti

Když si koupíte microSD kartu, pochopitelně chcete, aby vydržela fungovat co nejdéle. Proč za pár let znovu sahat do peněženky. Nová Samsung PRO Endurance je svým způsobem jedinečná, výrobce tvrdí, že vydrží až šestnáct let kontinuálního záznamu a zachytí tak každý důležitý okamžik.


Nepřehlédněte: Astronomové oznámí unikátní objev. Mají fotky nejtajemnějšího objektu ve vesmíru?


Vydrží po celý život

PRO Endurance se díky svým vlastnostem hodí především pro náročné využití v bezpečnostních a automobilových kamerách, dveřních zabezpečovacích systémech, nositelných sportovních kamerách, ale samozřejmě ji můžete používat i v chytrých telefonech nebo tabletech.

Podle Samsungu zvládne karta pořizovat záznam kontinuálně (24 hodin denně) v délce až 16 let, což odpovídá 140 160 hodinám. Pokud počítáme správně, lze ji přepsat zhruba 6400krát. Jedná se o neuvěřitelný mezigenerační posun, předchozí typ nabízel pořizovat záznam maximálně 43 480 hodin, čili nějakých 5 let.

Nezničitelná a rychlá

Paměťovka zároveň nabízí rychlost čtení i zápisu až 100 MB/s, resp. 30 MB/s . Patří do třídy 10 s přenosem videozáznamů v kategorii U3 (UHS Speed Class 3) a V30 (Video Speed Class 30). Díky tomu se hodí pro velké soubory se záznamem ve vysokém rozlišení (Full HD, 4K).

Případné zájemce jistě také potěší, že obstojí v extrémních podmínkách: kromě vody, magnetického pole, rentgenového záření a extrémních teplot, přežije i opakovaný pád na zem.

Maximem je 256 GB

Nová microSD karta Samsung PRO Endurance je dostupná s kapacitou 32 GB za 379 Kč, s kapacitou 64 GB za 579 Kč, s kapacitou 128 GB za cenu 879 Kč a s kapacitou 256 GB za 1 779 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Samsung (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Proto z jejich vlajkových telefonů odstranili slot pro paměťovou kartu 😂
    Je to škoda, tu 256GB bych si koupil, s kartami od Samsungu mám výborné zkušenosti.

Comments are closed.