Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 dostane unikátní design i 2 čtečky v displeji

  • Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 jdou na dračku
  • Globální prodeje i recenze jsou skvělé
  • Nový Galaxy Z Fold4 může jít ještě dál

Namísto klasických smartphonů řady Note v srpnu jihokorejská firma odhalila nové modely s ohebnými displeji. Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 mají špičkové specifikace, oproti předchozím generacím i výrazně nižší ceny a nejen v domovské Jižní Koreji se oba telefony prodávají doslova jako housky v krámě.

Skládačky jdou na dračku

Z obou letošních skládaček je komerčně úspěšnější véčko Galaxy Z Flip3, a to zhruba v poměru 2:1. To samozřejmě není vůbec žádné překvapení. V porovnání s větším modelem je jeho cena totiž mnohem příznivější, a navíc je kompaktnější. Celkově se jedná o impozantní výsledek a Samsung prý hodlá v nastoleném trendu pokračovat i do budoucna.


Nepřehlédněte: TOP 5 mobilních telefonů do 5 000 Kč (Vánoce 2021)


Samsung Galaxy Z Fold3
Galaxy Z Fold4 by měl bát zase o krok dál | ilustrační foto

Oproti loňsku jsou však novinky o fous dál. I když filozofie obou modelů zůstává stále stejná, výrobce letos doladil praktické detaily: odolnost vůči vodě; přidal certifikaci dle specifikace IPx8, zlepšil jejich konstrukci i vlastnosti displeje a přidal podporu dotykového pera S Pen (Z Fold 3).

Galaxy Z Fold4: unikátní design

Jaký bude příští Galaxy Z Fold4? Na tuto otázku se snaží najít odpověď populární holandský server LetsGoDitigal, který na základě Samsungem nedávno podaných patentů představil fantastický koncept, jak by mohla skládačka v příštím roce vypadat. A výsledek vypadá hodně dobře. Je totiž o spojení technologií ohebného s rolovatelného displeje.


Skvělý TIP: TOP 10 mobilních telefonů pro děti a teenagery (Vánoce 2021)


Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | foto: LetsGoDigital

Skrz tohle vylepšení by měl nový Fold nabídnout až o 25 % větší obrazovku a tento „pruh“ navíc by mohl sloužit pro širokou a přehlednou klávesnici nebo další ovládací prvky. A taky se čile spekuluje o tom, ultrasonická čtečka otisků prstů bude umístěna jak ve vnějším, tak větším vnitřním displeji.

Total
0
Shares