Samsung Galaxy Z Flip4

Samsung Galaxy Z Flip4 a Z Fold4: Známe datum premiéry skládacích telefonů

  • Samsung představí nové skládací telefony
  • Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 se odhalí 10. srpna

I když to vlastně bylo celou dobu zřejmé, tak to znáte: dokud to není oficiální, jako by to nebylo. Samsung už ale vypustil do světa oficiální promo pozvánku na ohebné novinky, takže datum premiéry je jasný.

Galaxy Z Flip4 & Z Fold4

Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 se představí 10. srpna. S touto informací přispěchal populární XDA Developers. Oba skládací telefony se dočkají menšího tuningu, dostanou rychlejší paměti a menší z dvojice by se mohl objevit v záplavě nejrůznějších barev.

V kuloárech se navíc proslýchá, že oba telefony budou oproti předchozím generacím levnější. Korejský podnik počítá s nižší 15% marží (u Galaxy S22 přitom osciluje mezi 20 – 25 %). Toť však otázka, vezmu-li úvahu aktuální výši inflace a situaci na trhu obecně.

GSMArena dále avizovala, že, že oba smartphony nedávno získaly potřebné certifikace, takže slavnostnímu odhalení už nic nestojí v cestě. Galaxy Z Flip4 nabídne 6,7″ Full HD+ AMOLED se 120 hertzy, procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 8 GB RAM a 128/256 GB paměti.


Nepřehlédněte: Pravda o výrobě iPhonů: Dělníci pracují v podmínkách, které připomínají peklo na zemi


Parádní výbava

Dvojice zadních fotoaparátů zůstane pravděpodobně beze změny. Naopak Galaxy Z Fold4 se pochlubí 12 GB RAM a až 1TB úložištěm. Displeje? 7,6″ QHD+ vnitřní a 6,2″ Full HD+ vnější. Menší kousek dostane 3 700mAh baterii, větší s kapacitou 4 400 mAh.

Oba modely dále nabídnou rychlé 25W drátové, 15W bezdrátové a 4,5 reverzní nabíjení. A k dispozici jsou rovněž první predikce: Samsung údajně počítá s tím, že se mu do konce roku podaří prodat 10 milionů kusů v poměru 7:3 ve prospěch menšího Flipu.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, FONETECH.CZ

Total
0
Shares