Samsung

Samsung Galaxy S9 přechází na čtvrtletní aktualizace

  • Samsung Galaxy S9 byl oficiálně představený před třemi roky
  • Už brzy tento telefon přejde z měsíčních na čtvrtletní aktualizace

Populární vlajkový telefon Samsungu z roku 2018 se těšil velké popularitě a prodával se doslova jako pověstné housky na krámě. Výrobce si byl jeho úspěchu také náležitě vědom, nezapomínal na něj a jeho software udržoval stále aktuální.


Psali jsme: Samsung Galaxy A72 RECENZE: vlajkový telefon za 12 tisíc


Softwarová podpora Galaxy S9 se chýlí ke konci

Mobil doposud dostával měsíční bezpečnostní aktualizace, ale to se brzy změní a Galaxy S9 přejde na delší čtvrtletní interval. Softwarová podpora bude trvat ještě jeden rok. Telefon tudíž obdrží už pouze čtyři updaty.

Přitom ani dnes výbava Galaxy S9 není k zahození. Výkon smartphonu zajišťuje osmijádrový procesor Exynos 9810, což je 10nm, 64bitový kus křemíku s maximálním taktem 2,7 GHz. K dispozici je 4GB operační paměť a 64GB, 128GB nebo 256GB úložiště.

Lákadlem telefonu byl na tehdejší dobu velký 5,8palcový Super AMOLED displej a především kvalitní hlavní fotoaparát s variabilní clonou (f/1.5-2.4).

Baterie u S9 má kapacitu 3 000 mAh a rozměry jsou 147,7 × 68,7 × 8,5 mm. Smartphone je odolný, stupeň krytí definuje norma IP68.

Samsung je lídrem v aktualizacích

Samsung loni v srpnu oznámil, že jeho vlajkové modely a vybrané telefony střední třídy dostanou tři roky systémových aktualizací. Letos v únoru učinil další vstřícný krok – o jeden rok, tedy na celkové čtyři roky, prodloužil distribuci bezpečnostních aktualizací. Ty jsou jsou přitom velmi důležité, protože opravují závažné chyby operačního systému Android.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
0
Shares