Samsung

Samsung Galaxy S9 a S9+ opravují kritické chyby Androidu

  • Galaxy S9/S9 získávají nejnovější update
  • Opravuje kritické chyby v operačním systému Android

Společnost Samsung nemá v hledáčku pouze nejnovější telefony a tablety, ale stále opečovává i svá starší zařízení, a to včetně bývalých vlajek Galaxy S9 a S9+, které právě dostávají březnové bezpečnostní záplaty operačního systému Android.


Psali jsme: Samsung Internet Browser dostává nálož novinek. Stahujte!


Nečekejte žádné nové funkce, nebo vylepšení. Update přináší jen to nejnutnější, a tedy záplatuje chyby v Androidu. Dostupnost nového firmwaru (G96xFXXSFFUB3) můžete ověřit v Nastavení => Aktualizace softwaru => Stáhnout a nainstalovat.

Galaxy S9 se Androidu 11 nedočká

Se zásadními novinkami Samsung v případě Galaxy S9 a S9+ skončil s příchodem Androidu 10 a uživatelského prostředí One UI 2.5. Novější operační systém telefony nikdy nedostanou a jejich majitelé nemohou počítat ani s updatem na One UI 3.0/3.1.

Aktualizace pro Galaxy S9
Aktualizace pro Galaxy S9 | foto: SamMobile

Výrobce smartphony ale nehází přes palubu, byť na ně posílá už jen bezpečnostní aktualizace. Ty by oba přístroje s měsíční pravidelností měly dostávat po celý letošní rok. Poté Samsung podporu zkrátí a záplaty bude vydávat pouze jednou za čtvrt roku.

Parádní displej a Android 8

Připomeňme ve zkratce výbavu Galaxy S9. Telefon se ve své době blýskl displejem úhlopříčky 5,8 palce s QHD+ rozlišením (2 960 × 1 440 px) a slušným výkonem, který poskytoval osmijádrový Exynos 9810. Ten energii ukusoval z baterie článku 3 000 mAh.

Operační paměti byly 4 GB a pro uživatelská data sloužilo úložiště kapacity 64 GB s podporou paměťových karet.  Telefon vstupoval do prodeje s operačním systémem Android 8.0 Oreo a mnohými kritizovanou nadstavbou TouchWiz.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. At jde Samsonite do haje, neofiko je samozrejme Android 11 s One UI 3.1 full port k dispozici..^^

Comments are closed.