Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra v mučírně: Vyždímali jsme z telefonu maximální výkon. Jak dopadl v benchmarku AnTuTu?

  • Samsung Galaxy S23 Ultra je horká novinka
  • Zaujme designem i výbavou
  • Telefon jsme otestovali v benchmarku AnTuTu

Do redakce nám dorazil nejlepší telefon z rodiny Galaxy S23 – model Galaxy S23 Ultra. A přestože se s ním stále seznamujeme, máme pro vás už výsledky z populárního benchmarku AnTuTu, který je roky spolehlivým ukazatelem výkonu smartphonů a tabletů.


Nepřehlédněte: Ruský robot zabiják má ničit západní tanky na Ukrajině. Při vykládce se ale málem rozpadl a poté zajel do stodoly


Přetaktovaný Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Letošní Galaxy S23 Ultra je oproti předchůdci jen mírnou evolucí, což neznamená, že je to špatně. Výrobce výrazně zapracoval na výkonu, když telefon osadil novým čipem Snapdragon 8 Gen od americké společnosti Qualcomm, který je nejvýkonnějším, jaký se kdy ve smartphonech objevil.

Po letech, kdy Samsung v modelech Galaxy S nabízel po světě dvě varianty procesorů (Qualcomm a Exynos) teď je špičkový model osazený vždy procesorem od Qualcommu. To přináší značnou změnu zejména v Česku, kde se prodávaly právě varianty s vlastním (obvykle horším) procesorem od Samsungu.

Hlavní novinkou letošního modelu Galaxy S23 Ultra je jednoznačně fotoaparát. Samsung tu poprvé používá svůj špičkový 200megapixelový snímač ISOCELL HP2. Po dvou dnech testování můžeme zatím napsat, že je kvalita výstupu zhruba na úrovni loňských iPhonů 14 Pro (Max).

Věnujme se ale raději výkonu. Galaxy S23 Ultra jsme proklepli v benchmarku AnTuTu a výsledek dopadl přesně podle našich představ. Testování probíhalo následovně: Samsung jsme zapnuli, nechali vše doběhnout a poté spustili test. Výsledek? Perfektní! 1 243 687 bodů řadí nový S23 Ultra na čelo žebříčku nejvýkonnějších chytrých telefonů na současném trhu.

Samsung Galaxy S23 Ultra v AnTuTu

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní

Total
0
Shares