Samsung Galaxy S23

Galaxy S23 vás nenechá v klidu. Ve hře je nový displej i obří fotoaparát

  • Galaxy S22 už klepe na dveře
  • Galaxy S23 má první únik
  • Ve hře je obří 200Mpx fotoaparát

Je to sice trošku ironie, ale v technologickém segmentu se pomyslná kola točí neustále. Co na tom, že chystaný Samsung Galaxy Unpacked je doslova za dveřmi (premiéra Galaxy S22 ohlášena na 9. února – pozn. redakce). Právě teď se totiž na internetu pomalu a jistě začíná šuškat o nástupci.

Nově se na toto téma zaměřila populární PhoneArena a odvolává se na první detaily, se kterými přispěchal profláknutý, i když nebývale přesný tipér IceUniverse. Ten tvrdí, že má první nástřely specifikací telefonu Galaxy S23 Ultra.

Galaxy S23 Ultra

Pokud si dobře vzpomínáte, letošní Galaxy S22 Ultra bude mít displej zkosený po stranách. Někomu se to líbí. Najdou se však tací, kterým to vadí nejenom z pohledu ergonomie, a ale hlavně kvůli tomu, ze to značně stěžuje třeba aplikaci ochranného krycího skla.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 v nejexkluzivnějším přehledu! Češi, dáte novým Samsungům šanci?


Samsung Galaxy S21 FE Recenze
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

A teď si představte, že Galaxy S23 Ultra by měla mít obrazovku zahnutou po celém svém obvodu. Chcete názornou ukázku? Zkuste si vybavit Honor Magic a budete mít před očima více než hrubou představu, jak by měl tenhle smartphone vypadat.

200 Mpx fotoaparát

Další výrazná změna proběhne u hlavního fotoaparátu. Samsung novinku osadí snímačem 200Mpx Isocell HP1  s brutálním rozlišením 16 384 × 12 288 bodů, jenž využívá optiku 1/1,22″ s naprosto bezprecedentní velikostí pixelů 0,64 μm.

Z něj polezou buď 12,5Mpx (2,56 µm), nebo 50Mpx výstupy (1,28µm) a samozřejmostí je také možnost fotit  v maximálním rozlišení. Senzor také využívá Bayerův filtr, má fázové ostření a podporuje 10bitové barvy.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat, Unsplash

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Že by byla S23 konečně důvodem proč odložit S10?

Comments are closed.