Samsung Galaxy S23 Ultra má rozbitý fotoaparát. Aby fungoval, uživatelé musí snížit kvalitu

  • Samsung řeší velkou nepříjemnost
  • S23 Ultra má problémy s fotoaparátem

Málokterý telefon je krátce po svém uvedení do prodeje bez chyb a problémy provázejí bohužel i nedávno představený Samsung Galaxy S23 Ultra. Uživatelé si stěžují zejména na fotoaparát, respektive nepříjemnost, kvůli které dochází ke zpoždění závěrky při pořizování fotek v režimu, který naplno využívá možnosti 200Mpx čipu.


Nepřehlédněte: USA otestují revoluční supersonické letadlo X-59. Piloti se uzavřou v rozšířené realitě, aby viděli, kam letí


Na jednu stranu nelze Samsungu nic vyčítat, protože množství dat, které musí hardware a software v krátkém čase zpracovat, je extrémní. Na stranu druhou měla firma rok na to, aby vše odladila a zákazníci, kteří musí sáhnout hluboko do peněženky, se s ničím podobným vůbec potýkat nemuseli.

Galaxy S23 Ultra má porodní bolesti

Naštěstí existuje docela jednoduchá oprava tohoto problému. Je sice tak trochu „přes ruku“, ale částečně ho odstraňuje. Na šikovný hack upozornil známý tipér Ice Universe, který dlouhodobě žije v Číně, kde má skvělé kontakty, a tak se o všem vždy dozví s předstihem.

Zpoždění závěrky Galaxy S23 Ultra lze podle něj relativně snadno opravit, ale zásah může mít negativní vliv na kvalitu snímků.

Ví Samsung o problému?

Pro opravu chyby, která způsobuje nepříjemné zpoždění při focení, si musíte stáhnout aplikaci Camera Assistant z obchodu Samsung Store.

Pro ty, kteří to nevědí, Camera Assistant je modul, který zavádí zcela nové funkce, díky nimž má být celkový zážitek z používání fotoaparátu ještě lepší.

Až modul stáhnete a nainstalujete, musíte se už jen ujistit, že S23 Ultra při pořizování snímků upřednostňuje rychlost před kvalitou a poté můžete začít fotografovat v režimu 200 Mpx.

Nevíme, jak moc se zásahem kvalita snímků sníží. Proto doufejme, že Samsung o problému ví a jeho inženýři již pracují na opravě.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: Wccftech

Total
0
Shares