Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra: Dechberoucí fotoaparát a grafika AMD

  • Galaxy S22 Ultra bude nekompromisní vlajka
  • Samsung chce mít mobil s nejlepším zoomem na trhu
  • Mamutí výkon zajistí Exynos 2200 a grafický čip AMD Radeon

Obvykle si výrobci své novinky před premiérou hlídají. Většinou více či méně informací unikne, firmám se je prostě nedaří nějak držet pod pokličkou. Kdysi si dobře hlídal své novinky Samsung, ale v posledních letech jsou jeho mobily veřejně známé před představením. Nyní jsme svědky prvního většího úniku o novém Galaxy S22 Ultra.


Psali jsme: Samsung a Olympus zahájí spolupráci. Galaxy S22 má mít 200Mpx fotoaparát


Galaxy S22 Ultra: Exynos, AMD a selfíčko pod dislejem

Na Samsung se v nejužší špičce tlačí čínští výrobci, a tak firma letos sešlápne na plyn. Doslova na spadnutí je uzavření spolupráce se světoznámou společností Olympus, která pomůže s laděním fotoaparátů. První ukázkou kooperace obou firem a vyblýskanou výkladní skříní jihokorejského výrobce pro první polovinu příštího roku bude model Galaxy S22 Ultra.

Známý informátor Ice Univers prozradil tři velká vylepšení, která nadcházející top model Samsungu přinese. Zásadní změnou prý projde přední fotoaparát, který bude nově uschovaný pod displejem. Zmizí tak průstřel, který zbytečně narušuje displej. K otestování foťáku pod dotykovým panelem v rámci koncernu dojde u modelu Galaxy Z Fold 3.

Mechanismus přiblížení fotoaparátu Samsung Galaxy S22
Mechanismus přiblížení fotoaparátu Samsung Galaxy S22

Další změny se dočkáme pod kapotou. V Galaxy S22 Ultra bude tikat tovární Exynos 2200 s grafickým čipem od společnosti AMD, a tedy grafickou kartou série Radeon. Výkon má být mamutí, nekompromisní a nový S22 Ultra má patřit mezi nejvýkonnější telefony, které se kdy objevily v prodeji.

Nejkvalitnější zoom na trhu

Třetí velké vylepšení se bude týkat hlavního 200Mpx fotoaparátu a schopnosti přiblížení (zoomu). V Samsungu údajně zvažují nasazení nového periskopického teleobjektivu, jehož výsadou bude kontinuální zoom. Fungovat to má podobně jako u digitálních zrcadlovek. Plynulý zoom bude možné používat v rozsahu 3× až 10× přiblížení. V praxi by se to mělo odrazit na značném nárůstu kvality fotografií při používání zoomu ve zmiňovaném rozsahu.

Total
37
Shares