Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S22 dostane speciální 50Mpx RGBW senzor

  • V Samsungu pracují na nových fotosenzorech ISOCELL pro nadcházející vlajkové telefony
  • Jeden snímač přinese RGBW uspořádání a měl by se objevit v Galaxy S22

Jihokorejský Samsung už nějakou dobu maká na zbrusu novém top snímači pro chytré telefony s monstrózním rozlišením 200 Mpx. Vůbec poprvé by ho mělo nasadit Xiaomi, a to rovnou ve svém vlajkovém smartphonu Mi 12. Nejnovější únik pak naznačuje, že je v přípravě i 50 Mpx senzor, který bude speciální RGBW uspořádáním. Převážná většina čipů dnes přitom využívá klasickou RGB matici.


Psali jsme: Samsung chystá převratný fotoaparát s rozlišením 200 Mpx. Kdy se ho dočkáme?


Dočkáme se v Galaxy S22?

Oba foto snímače mají být Samsungem oficiálně představeny v průběhu září. Alespoň o tom je přesvědčen známý tipér Ice Universe, který vše – jako obvykle, propálil na svém Twitteru. Výhody čtyřbarevného RGBW (red-green-blue-white) senzoru se doslova nabízí. Těšit se můžeme na vylepšení vykreslení snímků u vysoce kontrastních scén, tedy při focení za prudkého sluníčka stejně jako na lepší výsledky, pokud se setmí nebo nastane tma. Ice Universe odhaduje, že se 50Mpx snímač objeví v chystaném Galaxy S22.

První RGBW snímač nabídl Huawei P8

Připomeňme, že RGBW snímač už se v mobilních telefonech objevil. Měl rozlišení 13 Mpx a nasazen byl v modelu Huawei P8, který na svou dobu přinesl nevídaně kvalitní fotografie. Nový 50Mpx RGBW senzor kvalitu snímků jistě pozdvihne na novou úroveň a Galaxy S22 si to s ostatními jistě rozdá o titul nejlepšího fotomobilu.ů

Mimochodem, Huawei jako průkopník mobilní fotografie poslední roky vsází na matici RYYB (red-yellow-yellow-blue), díky čemuž jeho vlajkové smarpthony nabízí u fotek často lepší barvy a detaily než konkurence. A také výjimečnou citlivost na světlo.

Total
1
Shares