Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy Note20+ bude mít 50x zoom, laserové ostření a nový širokáč

  • Galaxy Note+ dorazí v srpnu
  • Přiblížení bude maximálně 50×
  • Nový ultraširokoúhlý snímač
  • V hlavní roli 108Mpx ISOCELL Bright HM1

K nejočekávanějším smartphonům zbytku letošního roku patří bezpochyby i Galaxy Note 20+, který by měl představovat to nejlepší v nabídce jihokorejského Samsungu. Velké naděje uživatelé vkládají do fotoaparátu. Přece jenom, řada S20 výsledkově nijak nezáří a je tak logické, že výrobce na co nejdříve zaútočí na titul nejlépe fotografujícícho smartphonu planety.

Už žádná marketingová oblbovadla

Známý a uznávaný tipér @iceuniverse nově rozporuje dřívější informace, dle kterých měl nový Note20+ přijít o periskopický fotoaparát. Ten by měl v novém telefonu být zastoupen, 100× Space Zoom prý ale čekat nemáme. Nový superphone místo toho nabídne skromnější možnosti přiblížení (zoomu). Ostatně, stonásobný zoom u Galaxy S20 Ultra je stejně jen marketinové lákadlo, než něco vyloženě užitečného. Degradace kvality obrazu už je zkrátka znát.

Oproti řešení použitému u S20 Ultra, kdy je periskopický systém spárován se snímačem o rozlišení 48 Mpx, má Samsung tentokrát vsadit na 13Mpx snímač ISOCELL Slim 3M5 s podporou WDR (širokého dynamického rozsahu) a PDAF, který bude navíc schopen i video záznamu při 120 snímcích za sekundu a výstupu ve formátu RAW10.

Výkonný hardware a vylepšený fotoaparát

Hlavním senzorem ve velkém černém batůžku na zádech telefonu se stane 108Mpx ISOCELL Bright HM1 s laserovým autofokusem a technologií Nonacell, která přináší slučování pixelů v matici 3×3; připomeňme, že u Ultry napomáhá ostření snímač typu ToF a bohužel nepříliš dobře. Třetím do party má být 12Mpx ISOCELL Fast 2L3.

Kdy se dočkáme?

Co se týče dalších spekulací, tak v nových telefonech má tikat tovární čipset Exynos 992, který doplní až 16 GB RAM a úložiště minimálně ve velikosti 256 GB. Představení série Galaxy Note 20 očekáváme na konci srpna na akci Unpacked, pravděpodobně ve spojení s oznámením ohebného Galaxy Fold 2.

zdroj: SamMobile

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Tohle může být zajímavé, Samsungu držím palce.

Comments are closed.