Samsung

Samsung Galaxy M22 přichází do Evropy

  • Další levný Samsung? Model M22 dostane obří baterii
  • Telefon bude v prodeji i v Česku, procesor dodá MediaTek

Z databáze benchmarku Geekbench vyplynulo, že společnost Samsung připravuje další novinku do řady chytrých telefonů Galaxy M. Hlavním lákadlem telefonu bude obří baterie s kapacitou 6 000 mAh, což by mělo stačit na dva dny obvyklého provozu bez nabíjení.


Psali jsme: Android 12 už si můžete vyzkoušet. Stačí podporovaný mobil


Jaká bude výbava Galaxy M22?

Specifikacemi chystaný Galaxy určitě nebude patřit na vrchol výkonnostních žebříčků. Čip tentokrát nebude pocházet z vlastní dílny Samsungu, ale obvyklý Exynos zastoupí MediaTek Helio G80. Prozrazeno byly také 4 GB operační paměti a operační systém Android 11, nad kterým bude uživatelské prostředí One UI 3.1 (nebo 3.0).

Samsung Galaxy M22
Samsung Galaxy M22 | foto: Geekbench

Trojitý fotoaparát se bude skládat z 48Mpx hlavního snímače, širokoúhlého snímače (případně makro) a kamerky pro hloubku ostrosti. Selfie kamerka by měla nabídnout rozlišení 13 Mpx.

Displej by mohl mít úhlopříčku 6,4 palce a upřesněno nebylo zatím ani jeho finální rozlišení. Ve výbavě nicméně na sto procent očekáváme čtečku otisků, funkci rozpoznávání obličeje a také NFC pro bezkontaktní platby u obchodníka.

Samsung zákazníkům nový Galaxy M22 nabídne v černé, modré a bílé barvě. Na evropskou premiéru telefonu si však musíme ještě počkat.

Total
0
Shares