Testování Androidu 12

Android 12 už si můžete vyzkoušet. Stačí podporovaný mobil

  • Google zpřístupnil betu nového systému Android 12
  • Na jaké telefony je dostupná a odkud ji můžete stahovat?

Společnost Google představila 18. května na online akci I/O nový Android 12, který po letech konečně přináší významné změny v grafice prostředí. Operační systém byl dosud k dispozici pouze ve formě takzvaných Developer Preview, velmi raných verzích. Nyní ho může vyzkoušet kdokoli – stačí mít podporovaný smartphone.


Psali jsme: Huawei P50 zatím nebude, chybí komponenty pro výrobu


Android 12 klepe na dveře

V případě Realme betu Androidu 12 podporuje vysokooktanové Realme GT (u nás se teprve začne prodávat, zřejmě příští měsíc), u Xiaomi mohou testovat majitelé Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i a Mi 11X Pro, podporován je také nový Asus Zenfone 8 a do testovacího programu Google zařadil i TCL 20 Pro 5G, Vivo iQOO 7 Legend a OnePlus 9 a 9 Pro, byť v případě posledních dvou jmenovaných smartphonů výrobce už aktualizaci stáhl z důvodu problémů, které často vedly „hard bricku“ i „soft bricku“. Takto poškozené telefony nebylo možné dál používat.

Android 12
Android 12 | foto: Google

Instalaci betaverze si dobře rozmyslete

Dodejme, že testovací verze Androidu 12 obsahuje stále dost chyb. Určitě se tak nepokoušejte betu instalovat na telefon se svými osobními daty či na váš primární smartphone. Pokud chcete instalaci Androidu 12 přesto risknout a váš mobil je mezi podporovanými, zamiřte na tuto stránku.

Total
14
Shares