Samsung One UI

Samsung konečně dostal rozum. Odstraní otravné reklamy z One UI

  • Samsung se odhodlal k důležitému kroku
  • Z nativních aplikací odstraní reklamy
  • Důvod? Ten je přece jasný jako facka!

Samsung má momentálně o pár vrásek na čele víc. Starosti mu dělá jednak Xiaomi, které jej sesadilo z celosvětového trůnu a je aktuálně mobilní světovou jedničkou a také letošní vlajková řada Galaxy S22. Počáteční nadšení totiž následně vystřídalo prudké vystřízlivění. Je veřejným tajemstvím, že prodeje mají k ideálu opravdu hodně daleko.

One UI je skvělé, otravné reklamy ne!

Ale obraťme raději list. Podle populárního portálu Engadget se již brzy chystá jedna vítaná změna. Ale pěkně popořádku. Není to ještě snad ani rok, kdy se jihokorejský výrobce rozhodl “zpříjemnit” uživatelský zážitek tím, že do vybraných nativních Samsung aplikací umístil chytrou reklamu, většinou na sebe sama.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22 přijde do Česka se Snapdragonem, známe specifikace


Samsung One UI 3.0
Samsung One UI je super, ale… | foto: FONETECH

Že šlo nejen o krok vedle, ale tak trochu i selhání dokazují tuny a tuny stížností, které se na jeho hlavu na podzim sesypali na domácí i zahraniční scéně (namátkou například zde). Tento otravný adware, který tu a tam v rámci One UI na vás vyskakuje sice představuje dodatečný příjem jak pro Korejce, tak podporované partnery, ale je to nezbytně nutné?

Stejnou otázku si na nedávném zasedání položila generalita společnost, a podle všeho to vypadá, že už i vrcholný management pochopil, že nejde o trefu do černého. A výsledek? Samsung zařadí zpátečku!

Kdy?

Prozatím nepadlo konkrétní datum, ale od zdroje blízkého společnosti se rozneslo, že změna se projeví v některém z updatů ještě do konce letošního roku.

Total
0
Shares