Samsung Galaxy Watch4 Classic

Samsung do chytrých hodinek zabuduje projektor. A kde je vodotrysk? ptají se pobaveně fanoušci

  • Samsung dá chytrým hodinkám smysl
  • Z ruky uživatele udělají projekční plátno

Chytré hodinky od Samsungu budou možná promítat obraz na ruku uživatele. Unikátní systém využívající miniaturní projektor si nyní korejská společnost nechala patentovat. Pokud by se vše podařilo dotáhnout do konce, odstranil by se tím jeden z největších limitů hodinek, kterým je malý displej. Upozornil na to server GSMArena.


Nepřehlédněte: Nejlepšímu telefonu od Samsungu se „odlepuje“ displej. Je to zcela normální, reaguje výrobce


Z ruky udělají projekční plátno

Uteče Samsung v oblasti nositelné elektroniky Applu a ostatním konkurentům? To dnes nikdo neví! Jisté však je, že se o to jihokorejský gigant přinejmenším pokusí. Jeho nový koncept naznačuje, kudy by se vývoj chytrých hodinek mohl v budoucnu vydat. Zatímco u mobilů se projektor vůbec neuchytil, na zápěstí by dával mnohem větší smysl.

Princip patentu je jednoduchý: Na vnitřní a boční straně hodinek jsou projektor a kamera. Zatímco projektor na ruku zvětšený obraz displeje promítá, kamera snímá pohyb prstu a vyhodnocuje tak uživatelovi pokyny. Celý systém je ovšem složitější a v detailnějším popisu nalezneme i zmínky o dalších senzorech.

Samsung dá chytrým hodinkám smysl

Patent naznačuje, že projektor bude schopen promítat obrázky a videa na hřbet ruky. Neméně zajímavá je však i zmínka o tom, že LED diody uvnitř projektoru budou schopny za chodu upravovat svou svítivost a ohniskovou vzdálenost, aby bylo zajištěno optimální zobrazení.

Můžeme jen doufat, že se dočkáme dalších informací a hlavně funkčního prototypu. To, že se tento patent dočká přetavení v reálný produkt, není totiž vůbec jisté. Ne vždy se to, co si výrobci patentují, skutečně na trhu objeví. Často je to jen ochrana nápadu, kterému firma věří, ale nyní jej ani neumí vyrobit.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares