Realme 8 Pro a fotorežim Tilt-shift

S Realme 8 Pro za miniaturami jako od profesionála

  • Fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů má převratné funkce
  • Realme 8 Pro umí časosběrné video hvězdné oblohy i funkci Tilf-shift 

Miniatury byly donedávna doménou klasických malířů, nebo profesionálních fotografů s několika objektivy a drahou výbavou. Nyní si je díky chytrému telefonu Realme 8 Pro může pořídit každý. Nejnovější model mladé značky nabízí speciální režim Tilt-shift, který dokáže svět před objektivem zachytit tak, že vypadá jako miniatura. Realme 8 Pro tak přináší fotografickou revoluci, protože žádný jiný smartphone funkci Tilf-shift ve formě časosběrného videa – nikdy neuměl.


Psali jsme: Realme 8 Pro umí časosběrná videa noční oblohy


Realme 8 Pro je prádní fotomobil

„Jelikož běžné objektivy u fotoaparátů fungují jinak, tak efektu rozostření a snímků jako v režimu Tilt-shift u Eealme 8 Pro lze docílit až v post procesu. Například v Adobe Photoshop. Takže v tomto ohledu je tento režim u Eealme 8 Pro rozhodně napřed před běžnými fotoaparáty a nabízí tak něco nového,“ popisuje svou zkušenost s telefonem ostravský fotograf Jan Žáček.


Psali jsme: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Vypadá to jako miniatura

Snímku, kde je zaostřená jen část a ostatní rozostřené, takže vzniká dojem modelu nebo miniatury, docílíte pomocí speciálního integrovaného algoritmu.

Focení v režimu Tilt-shift je s Realme 8 Pro přitom jednodušší, než se zdá. Stačí si na stažené lištičce zvolit „zapnout“ mód náklon-posun. Poté jen stačí nastavit, jaké části fotky mají být rozmazané a použít na ně efekt bokeh.

Úroveň rozmazání jde snadno nastavit posuvníkem. Ideální je režim využívat při focení z vyšší perspektivy. Mně osobně se nejvíce osvědčilo nastavení rozmazání na šířku a bokeh okolo 50-60 %,“ říká Žáček.

Jak vypadá jako miniatura Staré Město nebo Hradčany, můžete vidět ve videu Jana Žáčka, který fotografování na telefon Realme 8 vyzkoušel.

Základem fotografických ambicí Realme 8 Pro je snímač s rozlišením 108Mpx. Kromě časosběrných videí s režimem Tilt-shift se mobil pyšní i časosběrem hvězdné oblohy nebo portrétní fotografií. O tom, jak si s časosběrem nové Realme poradí, se dočtete více v minulém článku tady.

Total
0
Shares