Google Chrome

Rychle aktualizujte prohlížeč Chrome! Jinak hrozí, že hackeři převezmou kontrolu nad vaším počítačem

  • Používáte populární prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje velkou bezpečnostní chybu

Na pozoru by se měli mít uživatelé internetového prohlížeče Chrome od společnosti Google. Experti totiž zjistili, že obsahuje kritickou bezpečnostní chybu, kterou mohou zneužít hackeři k infiltraci a následnému ovládnutí počítače. Vývojáři naštěstí již vydali bezpečnostní záplatu, takže pokud browser používáte, na nic nečekejte.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Na Android útočí „bezbožný“ malware, který uzamkne obrazovku telefonu a požaduje


Děravý Chrome

Kritická bezpečnostní chyba byla objevena v oblíbeném internetovém prohlížeči Chrome. Situace je o to vážnější, že ji mohou zneužít kyberzločinci k cíleným útokům. Na takzvanou zero-day zranitelnost upozornili výzkumníci Ashley Shen a Christian Resell a za nahlášení chyby byli společností Google náležitě oceněni.

Chyba je kritická. To jinými slovy znamená, že útočníci mohou do počítače propašovat prakticky jakýkoli škodlivý kód, na dálku stroj zotročit a odposlouchávat komunikaci uživatele, která na počítači probíhá a také manipulovat s jeho soubory. Nejnovější softwarová verze Chrome dále řeší deset dalších bezpečnostních chyb, byť méně nebezpečných.

V případě automatických aktualizací se uživatelé Chromu nemusejí o nic starat. Pokud je však tato funkce vypnuta, je nutné navštívit Nastavení = > O aplikaci Chrome a update stáhnout a nainstalovat manuálně.

Neodkládejte aktualizaci

Společnost Google doporučuje všem uživatelům Chrome co nejrychleji aktualizovat. Platí to pro platformy Windows, Linux a macOS. Bezpečnostní nedostatek se týká i prohlížečů založených na Chromiu, tedy browserů Microsoft Edge, Brave a Vivaldi. Jejich uživatelé by nad aktualizací také neměli dlouho přemýšlet. Jedná se už o pátou závažnou chybu prohlížeče Chrome, kterou Google letos opravuje.

Zdroj náhledové fotografie: deepanker70 / Pixabay, zdroj: THN

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Poté, co jsem z notebooku zlikvidoval všechno od Googlu, neuvěřitelně zrychlil a přestal žrát baterku.

Comments are closed.