hacker

Ruští hackeři na steroidech! Ransomwarový gang Conti pohrozil nové vládě Kostariky svržením

  • Ruská skupina Conti pohrozila svržením nově zvolené vládě Kostariky
  • Pokud nedojde k zaplacení výkupného, zemi paralyzuje

Ruská ransomwarová skupina Conti pohrozila svržením nově zvolené vládě Kostariky a zvýšila požadavky na výkupné na 20 milionů dolarů, za které zpřístupní dešifrovací klíče k hacknutým systémům. Zasaženo bylo 27 vládních institucí a útok přišel zvenčí i zevnitř Kostariky.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


„V poslední době jsme byli svědky dvou masivních ransomwarových útoků na Kostariku a Peru, oba má na svědomí pravděpodobně ransomwarová skupina Conti. Zdá se, že je tato skupina od začátku rusko-ukrajinské války mnohem agresivnější, protože v lednu a únoru 2022 zveřejnila na svém ‘blogu hanby’ pouze 31 obětí. V březnu a dubnu jich bylo už 133,“ řekl Miloslav Lujka z bezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.

Podle expertů nedávné útoky hackerské skupiny Conti potvrzují, že ransomware je stále větší hrozbou, kdy kromě zašifrování dat kyberzločinci vyhrožují v případě nesplnění podmínek i zveřejněním citlivých informací. Vlády a organizace si nemohou dovolit podcenit jakékoli riziko a musí svou počítačovou infrastrukturu co nejlépe zabezpečit, jinak může dojít k paralyzování celé země.

Ruský hacker
Zdroj: Sebastiaan stam / Unsplashhacke

Z nejnovějšího průzkumu společnosti Check Point vyplývá, že skupina Conti si vybírá oběti velmi pečlivě, zejména podle schopnosti zaplatit výkupné. „Důležité je také upozornit, že průměrné náklady související s ransomwarovým útokem jsou sedmkrát vyšší, než je počáteční požadavek na výkupné. V případě podobně závažného útoku mohou být celkové náklady ještě mnohem vyšší,” uzavřel Lujka.

Zdroj náhledové fotografie: harshahars / Pixabay

Total
0
Shares