Rusové nemohou obchodovat s Bitcoiny na Coinbase. Směnárna jim zmrazila kryptoměnové peněženky

  • Kvůli válce na Ukrajině přišli Rusové o možnost prodat své kryptoměny
  • Směnárna Coinbase zablokovala jejich peněženky

Online směnárna Coinbase, která zprostředkovává transakce kryptoměn, zablokovala více než 25 tisíc peněženek občanů Ruska. Jde o odvetu za invazi tamního režimu na Ukrajinu. Upozornil na to twitterový účet NEXTA.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Na Rusko se kvůli agresi vůči Ukrajině valí jedna pohroma za druhou a někdy to bohužel odnesou i občané, kteří vůči tamní vládě mohou mít milion výhrad. Kryptoměnová burza Coinbase právě oznámila, že zablokovala více než 25 tisíc peněženek ruských občanů. Co si pod tím představit?

Bitcoiny prakticky k ničemu

Nic konkrétního zatím zveřejněno nebylo, ale stalo se nejspíše to, že peněženky Rusů byly zapsány na černou listinu a kryptoměny, ať už vlastní pouze jednu minci nebo jich mají milion, nemohou směnit na FIAT peníze, takže jim jsou prakticky k ničemu. Je možné, že určitá část peněženek patřila ruskému státu, ale opatření se zcela jistě dotklo i běžných občanů Ruska.

Coinbase nemůže obcházet sankce

Coinbase je pouze směnárna a Rusové mají v důsledku sankcí zákázáno obchodovat v dolarech a eurech, takže mohou mít v peněženkách kryptoměn, kolik chtějí, ale FIAT je kontrolován vládami a ty kolem toho vytvářejí pravidla. Všechny dolarové transakce musí projít americkým ministerstvem financí, takže Coinbase je odteď nemůže směnit.

Země na odpis

Po napadení Ukrajiny od Ruska dávají ruce pryč prakticky všichni. Od amerických výrobců grafických karet AMD a Nvidia přes firmy Intel, Lenovo nebo IBM až po Apple a Samsung. Všichni na ruském trhu zavírají svůj byznys a končí s prodejem svých produktů a služeb.

Zdroj náhledové fotografie: Kanchanara / Unsplash

Total
1
Shares