YouTube

Ruský cenzor Roskomnadzor zablokuje YouTube, influenceři ztratí obživu

  • Obavy se potvrdily, Putinův režim si brzy došlápne na YouTube
  • K zablokování populární sociální sítě může dojít prakticky okamžitě

Cenzurní úřad Roskomnadzor zablokoval přístup k sociálním sítím Facebook, Twitter a Instagram. Uživatelé je nemohou používat a do aplikací se nelze dostat jinak než s použitím virtuální privátní sítě (VPN). Podle nejnovějších informací stejný osud potká brzy i videoplatformu YouTube.


Nepřehlédněte: Cenzore, trhni si! Anonymous zveřejnili data nepopulárního ruského úřadu Roskomnadzor


Na řadě je další sociální síť

Ruští cenzoři zřejmě brzy zaútočí na YouTube. Roskomnadzor dnes vydal prohlášení, ve kterém uvádí, že akce správců sociální služby YouTube mají teroristickou povahu a ohrožují zdraví a životy občanů Ruské federace. Nejmenovaný zdroj pak ruské agentuře RIA News prozradil, že k zablokování YouTube v Rusku může dojít do konce příštího týdne. Vyloučeno prý ale není ani to, že se tak stane mnohem dříve, třeba už dnes. Pokud se tedy nestane zázrak, Roskomnadzor platformu brzy zanese do registru zakázaných stránek.

Influenceři propadnou smutku

Zablokování Youtube se významně dotkne ruských influencerů, pro něž je tato sociální služba zásadním zdrojem příjmů. Mnozí oplakali už blokaci Instagramu a v případě populární videoplatformy to nebude jiné.

Moskva v posledních dnech podniká kroky k regulaci a omezení vlivu sociálních médií a velkých technologických společností. Za zprávy, které ruskou agresi na Ukrajině nazývají jinak než „speciální vojenskou operací“, hrozí v Rusku až 15 let vězení. O tom, co je považováno za „lživé zprávy a dezinformace v Rusku“, rozhoduje právě Roskomnadzor.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
4
Shares