Facebook

Rusko chce zastavit informace o válce. Facebook prohlásí za extremistickou organizaci

  • Smrt Putinovi! Facebook dočasně povolil nenávistné komentáře proti ruské agresi
  • Rusko zuří a společnost Meta plánuje soudit za podporu extrémismu a terorismu

Ruské úřady dál utahují šrouby a podle nejnovějších zpráv chtějí společnost Meta (dříve Facebook) prohlásit za extremistickou organizaci. Firma vlastní populární sociální sítě jako Facebook, Instagram, Messenger nebo WhatsApp.


Nepřehlédněte: Přestaňte ruské weby chránit před útoky hackerů, vyzvala Ukrajina Američany. Ti odmítli


Meta změnila pravidla

Vyšetřovací výbor Ruské federace údajně již zahájil trestní stíhaní zaměstnanců americké společnosti Meta za jejich podporu extrémismu a terorismu. V uplynulých hodinách vyšlo najevo, že firma v některých zemích dočasně povolila na Facebook a Instagram přidávat komentáře volající po smrti Vladimira Putina a toleruje výzvy k násilí namířené proti ruským vojákům. A ruské oficiální úřady zuří. Dočasná změna pravidel se týká Arménie, Ázerbájdžánu, Estonska, Gruzie, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny, uvedl server The Kyiv Independent.

Mocný ruský úřad

Cenzurní úřad Roskomnadzor už dříve v Rusku zablokoval přístup k sociálním sítím Facebook a Twitter, protože se mu nelíbilo, jaké šíří zprávy o válce na Ukrajině. Později se zákaz rozšířil i o video platformu YouTube a teď to má jisté i Instagram, kde mohou uživatelé sdílet fotografie a krátká videa. K zakázaným platformám se překvapivě zatím nemá přidat WhatsApp, byť se to pokládalo za hotovou věc. WhatsApp ruské úřady považují za nástroj pro komunikaci, nikoli pro zveřejňování informací. Služba proto zákazu unikne.

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Solen Feyissa, Unsplash

Total
0
Shares