Samsung, budova

Ruská raketa zasáhla na Ukrajině regionální centrum Samsungu. Z budovy se valila oblaka prachu

  • Centrálu Samsungu na Ukrajině poškodila ruská raketa
  • Naštěstí se žádnému zaměstnanci i přes velké poškození budovy nic nestalo

Celý Kyjev byl v pondělí pod raketovou palbou a jedna z ruských raket dopadla nedaleko regionální pobočky Samsungu. Konkrétně exploze poškodila komplex 101 Tower, ve kterém sídlí výzkumné a vývojové centrum jihokorejské společnosti.


Nepřehlédněte: Apple má na účtu více peněz než mnohé vlády světa. Jen iPhone ročně vydělá tolik, jako celá Ukrajina


Kanceláře Samsungu poničila raketa

Jak na svém profilu na Facebooku informoval ředitel divize spotřební elektroniky společnosti Samsung Electronics Ukraine Andrii Skira, všichni zaměstnanci společnosti byli v době útoku naštěstí mimo kancelář. Zareagovali na sirénu oznamující raketový útok a dostali se do krytu. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Na snímcích, které kolují z Kyjeva na sociálních sítích a v médiích, lze vidět obrovskou budovu s mnoha okny a logem společnosti Samsung na střeše, která je po dopadu rakety obklopena oblaky kouře a prachu. Horní část budovy zůstala nepoškozená, ale zřetelné následky exploze jsou patrné ve spodních patrech.

Podle toho, co víme, raketa dopadla přibližně 150 metrů od budovy, kde se mimo jiné nachází také kancelář společnosti DTEK (jedna z největších firem v oblasti energetiky) a německý konzulát.

Ke zranění naštěstí nedošlo

Mluvčí Samsungu na incident reagoval prohlášením: „Můžeme potvrdit, že nikdo z našich zaměstnanců na Ukrajině nebyl zraněn. Některá z kancelářských oken byla poškozena v důsledku výbuchu, ke kterému došlo ve vzdálenosti 150 metrů. Jsme odhodláni nadále zajistit bezpečnost našich zaměstnanců a situaci budeme dál pečlivě sledovat.“

Připomeňme, že Samsung patří mezi firmy, které v Rusku krátce po invazi na Ukrajinu ukončily podnikání. Společnost v Rusku nejenže přestala nabízet své služby, ale stáhla se i z lukrativního trhu chytrých telefonů.

Zdroj náhledové fotografie: Babak Habibi / Unsplash, zdroj: SamMobile, Mezha

Total
0
Shares