Apple Store, iCar

Apple má na účtu více peněz než mnohé vlády světa. Jen iPhone ročně vydělá tolik, jako celá Ukrajina

  • Apple je nefalšovaná tiskárna na peníze
  • Vydělá tolik, že je na tom lépe, než některé státy

Výrobce počítačů a elektroniky Apple má v současnosti na svých účtech více peněz než některé země. Upozornili na to novináři serveru Apple Insider.


Nepřehlédněte: Budoucnost je teď! Tesla začala vyrábět elektrický tahač Semi, jezdit s ním bude Pepsi a Walmart


Apple má tržby na úrovni států

V lednu se americká technologická společnost Apple stala prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota dosáhla tří bilionů dolarů. A přestože k 10. říjnu klesla na 2,25 bilionu dolarů, stále se jedná o mimořádně působivé číslo.

Stejně působivé jsou i příjmy Applu v průběhu letošního roku, kdy firma opakovaně hlásí rekordní zisk a tržby. Analytici mohou mít někdy smíšené pocity, že produkty s nakousnutým jablkem ve znaku občas nenaplní očekávání trhu, ale to je tak vše, co s tím zmůžou. Firma je nefalšovanou tiskárnou na peníze. Na účtech má Apple více peněz než vlády některých zemí.

Redaktoři Apple Insideru vzali statistiku za třetí čtvrtletí letošního roku, což není nejvýdělečnější kvartál – tím je pro Apple obvykle období leden až březen, ve kterém jsou zohledněny prodeje z konce roku a Vánoce, kdy je poptávka po produktech nejvyšší, přesto jsou výsledky více než působivé.

Redaktoři vycházeli z údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF), jehož data jsou založena na ročním měření HDP v miliardách amerických dolarů.

iPhone 14 Dynamic Island
Zdroj: FONETECH.CZ

Ve třetím čtvrtletí letošního roku Apple ohlásil tržby ve výši 82,959 miliardy dolarů. Pokud bychom firmu brali jako stát, skončila by na 70. místě, těsně za Ománem, ale před Srí Lankou. Podívejme se na to, jak by dopadla, kdybychom zohlednili poslední čtyři kvartály, kdy vykázala tržby ve výši 387,5 miliardy dolarů.

iPhone je prodejní trhák

V tomto případě je výsledek Applu ještě působivější. Umístil by se na 39. příčce před Malajsií a jen těsně za Dánském a Filipínami. Na dostřel mu jsou přitom těžké váhy jako Egypt nebo Spojené arabské emiráty.

A chcete ještě jednu fascinující statistiku? Jen samotné tržby z telefonů iPhone za poslední čtyři čtvrtletí řadí Apple na úroveň Ukrajiny nebo Iráku.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: IE

Total
0
Shares