Tesla Semi

Budoucnost je teď! Tesla začala vyrábět elektrický tahač Semi, jezdit s ním bude Pepsi a Walmart

  • Elon Musk se konečně dočkal
  • Tesla začala vyrábět elektrický tahač
  • Jezdit s ním bude Pepsi a Walmart

Dlouhé čekání na elektrické nákladní vozy Semi společnosti Tesla je u konce. Generální ředitel Elon Musk na Twitteru oznámil, že společnost zahájí dodávky prvních nákladních automobilů pro Pepsi v prosinci letošního roku.


Nepřehlédněte: Elektromobil Tesla v garáži předělali na tank. Teď němečtí kutilové chtějí, aby se v něm svezl Elon Musk


Elektrický náklaďák Tesla Semi

Semi je největší elektromobil společnosti Tesla. Jedná se o velký nákladní vůz s celkovou nosností 36 tun, o kterém se poprvé začalo hovořit již v roce 2017, kdy Tesla představila druhou generaci Roadsteru. Nyní, po několika odkladech, je Tesla připravena automobil dodat prvním firmám. Mezi největší zájemce patří americké společnosti Pepsi, ASKO a Walmart.

Tesla Semi je elektromobil s třemi nezávislými elektromotory, u kterých výrobce i s plným nákladem slibuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 20 sekund, a to i v prudkém stoupání. Protože se jedná o elektrický tahač, jistě vás zajímá dojezd.

Tesla zdůrazňuje, že Semi na pouhé jedno nabití urazí až 805 kilometrů. Při použití nabíječek dodávaných Teslou navíc Semi dokáže obnovit energii z 0 na 70 procent kapacity během pouhých 30 minut. V říjnu loňského roku informoval server Interesting Engineering o tom, že Tesla zahájila práce na instalaci těchto nabíječek po celých Spojených státech.

Tesla Semi
Zdroj: Tesla

Firmy ušetří obrovské peníze

Muskova firma zmiňuje i nízké náklady ve srovnání s nákladními vozy se spalovacími motory. Výdaje mají firmám klesnout zhruba 2,5krát během prvních tří let a přinést signifikantní úsporu peněz. Přesto se očekává, že cena Tesla Semi bude relativně příznivá – začínat by měla na 150 000 dolarech (bez dotace 180 000 dolarů), tedy asi 3,7 milionech korun.

Zdroj náhledové fotografie: Tesla, zdroj: IE

Total
0
Shares