Rusko

Instagramový Rossgram? Rusko kvůli Ukrajině chystá vlastní sociální síť

  • Hybridní válka na Ukrajině pokračuje
  • Instagram byl v Rusku zablokován
  • Do hry vstupuje Rossgram

Nejen kvůli sankcím, ale i odmítavému postoji většiny západních firem se ruská garnitura rozhodla pro exemplární řešení. Některé největší hráče na domácím trhu jednoduše odstřihla. Své o tom vědí Facebook, Twitter nebo Instagram. Posledně jmenovaný přitom zaměstnává poměrně velké procento mladé ruské populace.

Proto je až s podivem, v jak rychlém časovém sledu mají k dispozici náhradu. Jak informuje Reuters, ruští podnikatelé zafinancovali nové projekt. Ten se jmenuje Rossgram a představuje alternativu k právě výše zmíněnému Instagramu.


Nepřehlédněte: Hackeři Kremlu nabourali ukrajinskou televizi. Složte zbraně, vyzval obyvatele falešný prezident Zelenskyj


Instagram
ilustrační (Zdroj: Solen Feyissa, Unsplash)

Instagram? Ne, Rossgram

Vývojáři platformy avizují, že oproti konkurenci zvládne i crowdfunding stejně jako placený obsah. Má šanci na úspěch? Rusové si v tomhle ohledu docela věří. Například Alexandr Zobov, marketingový šéf nově vzniklé služby říká následující:

„Můj partner Kirill Filimonov a naše skupina vývojářů se na tuto možnost připravovali a rozhodli se využít příležitosti vytvořit ruskou obdobu populární sociální sítě, kterou si naši spoluobčané tolik oblíbili.“

Rossgram je tedy na spadnutí a jeho oficiální spuštění je naplánováno už na 28. 3. 2022. Podle Reuters jde o další snahu ukázat, že Rusko se dokáže osamostatnit i na poli sociálních sítí.

Zdroj náhledové fotografie: Kevin Seibel, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares