Samsung připravuje fotosnímač s 576 Mpx

Revoluce v mobilním focení! Samsung vyrobí fotoaparát s 576 Mpx

  • Rekordní 576Mpx fotoaparát bude od Samsungu
  • Využije ho jako první Xiaomi? Je to možné!
  • Vše se dozvíme v roce 2025, kdy bude se snímač objeví v prvních produktech

Rozlišení mobilních senzorů zdaleka ještě nenarazilo na technologický strop, což dokazuje interní tajný dokument Samsungu, který na setkání SEMI Europe Summit prezentoval viceprezident a šéf divize Automotive Sensor Haechang Lee. Firma by podle něj ráda již v roce 2025 uvedla na trh 576Mpx mobilní snímač.


Nepřehlédněte: Xiaomi: čím víc megapixelů, tím víc Adidas. 200Mpx kamera bude


Fotoaparáty jsou v současnosti oblastí, kde se výrobci smartphonů nejvíce přetahují o co možná nejdokonalejší model. A Samsung poslední roky v oblasti mobilní fotografie zrovna neexceluje, což se do budoucna nejspíše změní. Ale vraťme se o pár let nazpátek.

První telefony s 48Mpx fotoaparáty jsme viděli v roce 2019, rychle je následovaly modely s 64Mpx a také první 108Mpx telefon, jímž byl Xiaomi Mi Note 10, který udělal prostor pro příchod Galaxy S21 Ultra.

Je binning cheatování?

Korejec je aktuálně výrobcem fotočipu s nejvyšším rozlišením. Společnost před několika dny představila nový obrazový snímač ISOCELL HP1 s technologií ChameleonCell a rozlišením 16 384 × 12 288 bodů, čili 201,3 Mpx. Senzor umožňuje focení v plném rozlišení nebo spojuje sousední pixely do jednoho bodu (v šeru šestnáct do jednoho a výsledkem je 12,5 Mpx fotografie, za horšího světla pak spojí čtyři pixely do jednoho virtuálního a vznikne 50Mpx výstup).

Samsung připravuje fotosnímač s 576 Mpx
V roce 2025 dorazí fotosnímač s 576 Mpx | foto: ImageSensorsWorld

Samsung připravuje foťák s 576 megapixely

Samsung však míří výš, mnohem výš a s tímto rozlišením s nehodlá spokojit. Jak ukazuje tajný dokument, už za čtyři roky by chtěl představit fotosnímač s monstrózním rozlišením 576 megapixelů. V jakých mobilech se nový ISOCELL objeví, samozřejmě zatím nikdo neví. Nebylo by však překvapením, kdybychom jej viděli u budoucích high-endů Samsungu a také Xiaomi. Je to právě tento čínský výrobce, který nejlepší snímače Samsungu často rád využívá u svých vlajkových mobilů.

Total
0
Shares