Xiaomi 200Mpx kamera

Xiaomi: čím víc megapixelů, tím víc Adidas. 200Mpx kamera bude

  • Samsung před pár dny představil fotočip ISOCELL HP1
  • Jde o snímač s dechberoucím 200Mpx rozlišením
  • Xiaomi dostane exkluzivitu

Když už to vypadalo, že “závod o megapixely” je minulostí, ukázalo se, jak jepičí život tahle úvaha má. Poté, co Samsung minulý týden představil dvojici nových super snímačů, se téma vrací zpět do hry. Dosavadní pokusy však prozatím ukázaly, že kvalita není přímo úměrná bambilionu Mpx.

Megapixely? Čím víc, tím líp

Nejen v obecné, ale i praktické rovině panují v tomto směru velmi smíšené pocity, které můžeme potvrdit i my v redakci. Uvedu příklad: Galaxy S21 Ultra108Mpx hlavní fotoaparát, který na papíře dělá doslova divy, nicméně realita je horší. Fotky z něj lezou parádní, ale výsledky nejsou vždy konzistentní.


Nepřehlédněte: Žádné troškaření. Nový Xiaomi 12 bude mít ohromný fotoaparát


Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra na dalším povedeném renderu | foto: Gizchina

Čert vem DxOMark a aktuální žebříček, kterému dominují papírově mnohem slabší telefony. Skutečnost je taková, že zatímco velké senzory mají nepochybně budoucnost, je nezbytné odladit i software. Tam, kde vázne processing, ani 500 megapixelů nepomůže.

Xiaomi 12 dostane brutální foťák

Ale co je výrobcům po nás, redaktorech nebo geecích. Vysoké rozlišení je prostě minimálně z pohledu marketingu velké lákadlo. A ví to i Xiaomi. Čínský drak již brzy představí nový smartphone, který se blýskne 200Mpx objektivem.

Podle uznávaného čínského tipéra vše nasvědčuje tomu, že nepůjde o nic menšího než vlajkový model Xiaomi 12, který by měl dorazit už za dva měsíce. Nejsme už dopředu kritičtí, jen pevně doufáme, že schopnosti fotosnímače budou stát opravdu za to.

Total
15
Shares