Redmi Note 8 Pro a POCO F2 Pro dostávají nadstavbu MIUI 12.5

  • Xiaomi vydává MIUI 12.5 i pro starší telefony
  • Aktualizace pro Redmi Note 8 Pro navíc přináší i Android 11

Stabilní verze uživatelské nadstavby MIUI 12.5 míří na další chytré telefony. Podle serveru GizmoChina přišly nyní na řadu modely Redmi Note 8 Pro a Poco F2 Pro.


Psali jsme: Xiaomi chce MIUI vyladit k dokonalosti, zakládá speciální komisi


MIUI 12.5 už není jen pro top mobily

Po zhruba půl roce od oficiálního představení MIUI 12.5 se aktualizace dočkaly i starší a levnější telefony. Xiaomi update nabídlo nejprve majitelům současných i minulých vlajek a vybraným modelům vyšší střední třídy. Nyní se MIUI 12.5 dostává konečně i do nižších cenových relací.

Redmi Note 8 Pro vstupoval do prodeje s operačním systémem Android 9.0 Pie a MIUI 10. Nová aktualizace pro tento telefon nese označení V12.5.1.0.RGGCNXM a nepřináší jen novou nástavbu, ale i Android 11. Prozatím se šíří na čínském trhu, ale v následujících týdnech (pokud nebudou nalezeny závažné chyby) se jistě dostane i do dalších regionů a zemí včetně České republiky a Slovenska.

Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro | foto: Xiaomi

Update pro POCO F2 Pro, což je v podstatě přejmenovaný Redmi K30 Pro, má označení V12.5.1.0.RJKEUXM. Není bez zajímavosti, že pro K30 Pro byla aktualizace s MIUI 12.5 vydána už v květnu. Na evropskou variantu telefonu tak dorazila s měsíčním zpožděním.

Na co si dát pozor?

Nový firmware pro Redmi Note 8 Pro a POCO F2 Pro je distribuován metodou OTA, takže by vám ho telefon měl nabídnout automaticky, případně dostupnost aktualizace ověřte v nabídce Nastavení. Před instalací se ujistěte, že je váš přístroj nabitý minimálně na 50 % kapacity baterie, předejdete tím možným problémům.

Total
1
Shares