Xiaomi chce MIUI vyladit k dokonalosti, zakládá speciální komisi

  • Xiaomi pracuje na nové nadstavbě MIUI s pořadovým číslem 13
  • Nově ustanovená komise dohlédne, aby netrpěla chybami

Ať se to někomu líbí, či nelíbí, pravda je taková, že různé vývojové verze uživatelského prostředí MIUI provází mnoho problémů. Dokládá to situace na různých fórech, kde se to stále hemží dotazy uživatelů, které trápí různé softwarové chyby. Potěšitelné je, že Xiaomi situace není lhostejná. Dokládá to vyjádření produktového ředitele, podle kterého firma založila výbor, který se bude soustředit na vývoj a problémy nadstavby. Upozornil na to server Gizmochina.


Psali jsme: MIUI 13 přichází: jaké telefony Xiaomi dostanou aktualizaci?


Blíží se MIUI 13?

Výbor nazvaný MIUI Pioneer Group se skládá z neupřesněného počtu členů, kteří jsou/budou zodpovědní za řešení problémů různých větví MIUI. Více podrobností už bohužel uveřejněno nebylo. V praxi by to ale mohlo znamenat rychlejší nahlašování různých chyb přímo vývojářům, a tedy rychlejší dodání příslušených oprav na telefony.

MIUI 13
MIUI 13, ilustrační | foto: Kenyan News

Po mobilech přijde na řadu software

Xiaomi v uplynulém i letošním roce dokázalo, že umí vyrábět fantastické smartphony a nyní nazrál čas, aby totéž platilo i pro uživatelské prostředí MIUI. Souboj výrobců na poli smartphonů se v poslední době začíná přesouvat právě i směrem k softwaru.

Například Samsung ohlásil pro své vybrané telefony tří velké aktualizace Androidu a dokonce čtyři roky bezpečnostních updatů. Později s podobnou nabídkou přišly firmy Nokia a Vivo. Bylo by pěkné, kdyby je brzy následovalo i Xiaomi včetně Poco a Redmi. Co říkáte?

Total
6
Shares