Huawei MateBook 14 AMD

Recenze Honor MagicBook 14: Stylový notebook s příjemnou cenou

 • Zajímavá cena 15 999 Kč
 • Výkonný kancelářský počítač
 • Na tuto třídu veliký praktický touchpad
 • Velmi dobrá výdrž na baterii

Před pár dny se k nám do redakce dostal zbrusu nový počin společnosti Honor a sice jeho prvotina na českém trhu MagicBook 14 v provedení Space Grey. Počítač samotný už při vybalení působí na svou cenu, která začíná na velmi příjemných 15 999 korunách, velmi pevně a stabilně, po vzoru spíše vyšší třídy. Balení samotné dbá na dnešní standardy a možnosti ekologické likvidace.

Vypadá jako MacBook, ale klame tělem

Základní konstrukce dává předurčit počítač na práci ve spojení s častým cestováním, na což je notebook primárně určen svou velikostí a především velmi zajímavou hmotností, která je pouhých 1,38 kilogramu.

Nám dodaný model byl vybaven procesorem AMD Ryzen 5 3500U od AMD a grafickým čipem Radeon Vega 8, kterým sekundují  8 GB RAM s 256GB PCIe M2 SSD. Tato sestava dává určit i cenovou skupinu nižší střední třídy, ale s prvotřídním zpracováním a solidním výkonem.

Po otevření počítače vás čeká skoro běžná konstrukce vnitřního uspořádání klávesnice i beztlačítkového touchpadu po vzoru amerického bratříčka z Cupertina. Celkově design počítače i klávesnice vzdáleně připomíná jablečné počítače, nicméně velmi povedeně implementované. Velmi oceňujeme vypínací tlačítko vymezené z klávesnice, které v sobě skrývá ještě funkci čtečky otisku prstu.

MagicBook 14 | foto: vlastní

Tu velmi oceníte v případě rychlé autorizace vstupu do systému, tzv. Windows Hello. V jiném případě se mi nějak nenašla jiná příležitost, kdy čtečku použít. Přeci jen například provázanost bankovnictví a biometriky na počítačích ještě nedosáhla takové úrovně jako na mobilních telefonech. Ke čtečce samotné bych zmínil, že je velmi korektní, přesná a rychlá. Ve spojení s bleskovým startem počítače, který se pohybuje v řádu 3 až 4 sekund, je čtečka velmi příjemným způsobem přihlášení.

Displej je pěkný, kamerka je schovaná v klávesnici

Displej notebooku je ve velikosti 14 palce s rozlišením Full HD, tedy 1 920 × 1 080 pixelů. Velmi jemné zpracování obrazu dává předurčit uhlopříčce displeje a jeho rozlišení. Na první pohled zaujme velmi tenkými rámečky, což je zapříčiněno i absencí kamery na standardním místě nad displejem.

Kamera je poměrně netradičně umístěna mezi klávesami F6 a F7 v odklopném mechanismu. Stačí klepnout na klávesu a kamerka se vyklopí. Na běžné použití velmi praktické, i když ne každému bude vyhovovat toto umístění vzhledem k tomu, že snímač zabírá více odspodu, než může být uživatel zvyklý. Zkrátka, můžete mít víc brad než ve skutečnosti.

MagicBook 14 | foto: vlastní

Jak již bylo zmíněno na začátku článku, dalším velmi zajímavým prvkem je beztlačítkový touchpad, který velmi příjemně reaguje na veškeré povely a je velmi přesný. Různá gesta a „víceprstové“ povely jsou samozřejmostí. Mě osobně vyhovuje možnost mít jeden prst položený na levém „tlačítku“ a druhým swypovat po vymezené ploše i v tomto použití je až překvapivě přesný. Touchpad umí pravé i levé tlačítko, sekunduje funkce pravého tlačítka – twintouch. Další možnosti touchpadu se dají standardně nastavit v dodávaném softwaru.

SPECIFIKACE

KONSTRUKCE 322,5 × 214,8 × 15,9 mm1 380 gramů, odolnost: ne
DISPLEJ TFT IPS, 14″ (1 920 × 1 080 px)
CPU/GPU AMD Ryzen 5 3500U, CPU: 4×3,7 GHz, GPU: AMD Radeon RX Vega 8
PAMĚŤ RAM: 8 GB, disk: 256 GB (SSD), paměťové karty: ne
KONEKTORY 1× USB 3.0, 2× USB 2.0, video: HDMI
DATOVÉ FUNKCE modem: ne, Wi-Fi: 802.11 ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
OPERAČNÍ SYSTÉM Windows 10 Home
BATERIE 56 Wh, udávaná výdrž: 10 hodin
DOSTUPNOST 15 990 Kč

Psaní naprosto perfektní

Klávesnici není takřka co vytknout, píše se na ní doslova perfektně, ale někomu by mohl vadit až příliš nízký zdvih. I přes to, že klávesy nemají žádná vymezení, vyjímaje mezer mezi klávesami samotnými, se na ní píše velmi dobře a přesně. Někomu může vadit „placatý“ enter, v našich končinách je přeci jen obvyklejší „vysoký“ enter.

MagicBook 14 | foto: vlastní

Velmi oceňuji podsvícení, které je na první pohled velmi decentní v klasické bilé barvě, které se řídí buď okolním světlem, nebo lze nastavit ručně v klávesové zkratce Fn+F3, odkrokované ve dvou stupních. Diagnostické diody jsou umístěny přímo v klávesách Fn, CapsLock.

Konektivita postačí

K tomu jak počítač vypadá zvnějšku se sluší dodat i možnosti připojení periférií. Máme tu jeden USB-C ve verzi 3.1 a dva USB 2.0 porty, ty pak doplňují už jen kombinovaný konektor na sluchátka a mikrofon a jedno HDMI. Bezdrátovou komunikaci zabezpečí Wi-Fi 5 (802.11ac), Blouetooth 5.0 a NFC.

V dnešní době naprosto dostačující výbava pro běžný pracovní notebook. Velmi elegantní je hliníkový vnější kryt, který je doplněný duhovou modrou linkou po krajích a logem honor po vzoru zadních krytu telefonů honor ve stylových duhových odstínech.

MagicBook 14 | foto: vlastní

Příjemná výdrž, baterie utáhne celý den v pohodě

Velmi překvapivá je výdrž interní baterie, která nemá možnost jednoduché výměny. Naměřili jsme v běžném používání (Wi-Fi, internet, přehrávání videa) necelých 12 hodin, což ve spojení s rychlou nabíječkou s výkonem 65 W, která je schopna na 80 % nabít počítač za 45 minut, velmi dobrý výsledek. Dle osobních testů se dá říct, že počítač lze bez velkých obtíží používat celý den z baterie a večer jej nabít společně s telefonem.

Jedno velké plus vidím i v použití dobíjecího konektoru typu USB-C, který se dnes objevuje na čím dál větším procentu mobilních telefonů. Výhoda je jasná, když už potřebujete nabíječku, dá se s ní dobít i mobilní telefon a odpadá tak nutnost vozit s sebou dva nabíjecí adaptéry. Sluší se i dodat, že notebook nelze nabíjet běžnou nabíječkou na mobily.

Po našich testech sice lze počítač napájet běžnou nabíječkou, ale procento baterie se nám nehnulo, lze ho v nouzi tedy použít jako stolní počítač, toto řešení ale nedoporučujeme a vždy je vhodnější použít originální nabíječku.

MagicBook 14 | foto: vlastní

Za zmínku stojí i funkce MagicLink, která je úzce spojena s NFC, Bluetooth a Wi-Fi v jednom. Jedná se o velmi praktickou možnost přenosu souborů z telefonu a tabletu pouhým přiložením k zařízení. Jelikož jsem uživatel mateřského Huawei, tuto funkci jsem mohl vyzkoušet (fukce je nyní omezena pouze pro telefony Huawei a Honor) a je nutno říct, že funguje perfektně.

Zvuk je zastoupen tradičně dvojící reproduktorů, které na svůj účel bohatě postačí. Běžné je, že jsou slabší v basech, naopak mě hodně překvapilo podání výškových tónů, které je až překvapivě slušné.

MagicBook není určen na stříhání a modelaci zvuku, takže na běžné „pípání“ systému, občasný poslech videa bohatě postačí. Po několika týdenním testování mohu říct, že jsem si Magicbook oblíbil, a to pro jeho dobrou mobilitu a především výdrž na baterii.

I přes výsledek v benchmarku 3DMarku, kde počítač dosáhl na solidních 9 378 bodů, je jasné, že se nejedná ryzí o herní stroj, ale o počítač na běžné použití a kancelářskou činnost. I přes to všechno jsem ho otestoval i oblíbené onlinovce World of Warcraft, kde na vyšší střední detaily ve Full HD (1080p) vykazoval 70 až 120 snímků za sekundu (FPS), což je solidní výsledek.

MagicBook 14 | foto: vlastní

Trochu horší to bylo v Call of Duty Warzone, kde i na nižší detaily byly znát limity grafické karty a dosahoval jsem pouze výsledku kolem 30 snímků za sekundu. Situace byla podobná i v GTA V a Assassins Creed Syndicate. MagicBook zkrátka na hry určený moc není.

Mám si ho pořídit?

Závěrem bych chtěl shrnout přibližně dva týdny každodenního používání tohoto počítače. Velmi příjemný a moderní design zaujme snad každého. Start systému v řádu vteřin je sice dnes běžné, ale v tomto případě bych řekl, že je ještě o krok rychlejší. Klávesnici a touchpadu nelze nic vytknout. Zajímavý gadget v případě kamery v klávesnici je také výborný nápad.

Co se nám líbilo

 • Perfektní klávesnice
 • Kvalitní zpracování šasi
 • Superrychlé nabíjení
 • Dobrá výdrž
 • Dostačující výkon
 • Velmi dobrý poměr cena/výkon
 • Chytře umístěná webkamerka

Co se nám nelíbilo

 • Nepřítomnost značkové brašny v balení
MagicBook 14 | foto: vlastní
Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.