Realme logo

Realme UI 3.0 je hezčí, bezpečnější a méně žere baterii

  • Nové prostředí Realme UI 3.0 je od dneška oficiální
  • Přinese nové ikonky, barevná témata či důraz na bezpečnost
  • Vylepšením projde i funkce Always-On (AOD)

Společně s uvedením chytrého telefonu Realme GT Neo2 přichází Realme také s novou nadstavbou operačního systému nazvanou jako Realme UI 3.0. Dle očekávání je postavena na operačním systému Android 12 a nadále využívá ověřeného konceptu Seamless Fun, ovšem tentokrát s vylepšeními v oblasti designu, plynulosti, personalizaci, soukromí nebo funkčnosti.


Nepřehlédněte: Realme a Android 12 (Realme UI 3.0) – jaké telefony aktualizaci dostanou a které ne?


Aktualizace napěchovaná novinkami

Pokud jde o design, tak první změnu představují ikony. Ty kompletně prošly refreshingem, jsou trojrozměrné a používají širší škálu barev. Dále se změnilo i rozložení jednotlivých ploch. Vývojáři se jim snažili dát „vzdušnost“, zvýšili kontrast mezi titulky, symboly a textem, aby vynikla důležitost informací a uživatel se lépe orientoval.

Realme UI 3.0 přináší užitečné novinky
Realme UI 3.0 přináší užitečné novinky | foto: Realme

Realme UI vždy umožňovalo velkou míru personalizace. Uživatelé si mohli přizpůsobit ikony, pozadí, písma a další prvky podle svého vkusu. S novou nadstavbou si budou moci zvolit i celkové barevné téma. Vylepšení se dočkala také funkce „Vždy na displeji“ (Always-On), která nabízí zajímavé efekty při úpravách fotografií a nově pracuje například s motivy žlutého maskota Realmeowa.


Nepřehlédněte: Realme UI 3.0 představeno. Jaké telefony Realme mají slíbenou aktualizaci?


Podle průzkumů oceňovali uživatelé na Realme UI 2.0 hlavně plynulost. V Realme UI 3.0 je výrazně vylepšená: takzvaný „AI smooth engine“ prý snižuje o 30 % nároky na využití paměti, celkově o 13 % zlepšuje spouštění aplikací a o 12 % zvyšuje výdrž baterie.

Realme UI 3.0 přináší užitečné novinky
Realme UI 3.0 přináší užitečné novinky | foto: Realme

S Realme UI 3.0 budou ve větším bezpečí rovněž data a osobní údaje uživatelů: novinkou bude možnost sdílet videa soukromě nebo odstranit z fotografií informace o času a místě pořízení. Snadnější bude i kontrola a nastavování toho, k jakým funkcím mají jednotlivé aplikace přístup.

Globální komunita na jedno kliknutí

Poslední důležitou novinkou je oficiální spuštění globální komunity na stránce c.realme.com/global/, která propojí fanoušky Realme z celého světa přímo se značkou. Jde o unikátní komunikační centrum, kde se uživatelé daleko rychleji dostanou k nejnovějším aktualizacím, k informacím o uvedení produktů na trh a dalším novinkám.

Total
19
Shares